انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  13:17   

جشنواره منطقه ای زاگرس جوان به میزبانی سنندج آغاز به کار کرد

سرویس کردستان - جشنواره منطقه ای زاگرس جوان با حضور استان های غرب کشور از 4  تا 9 اردیبهشت به منظور ارائه دستاوردهای اعضاء سازمان های مردم نهاد از ساعت  19:30 تا 22 در مجتمع فجر سنندج  برگزار می شود.

به گزارش کُردپرس، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در افتتاحیه این جشنواره اظهار داشت: این فستیوال منطقه ای  6 شبانه روز به میزبانی استان کردستان برگزار می شود و امیدواریم  میزبانان لایقی برای میهمانان ارجمند از استان های غرب کشور که دستاورد ها و توانمندی های خود را به نمایش می گذارند باشیم.

گلاویژ فتاحی افزود: توان اجرایی قوی و ظرفیت بالایی در بین جوانان استان ها وجود دارد که امیدواریم  مسئولین دغدغه مند این زمینه و بستر را  برای جوانان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه این فستیوال با رویکرد حمایت از هموطنان استان های آسیب دیده از سیل برگزار شده است، گفت: جای خالی جوانان استان لرستان را با گل  و یاد و و نامشان تکمیل و پر می کنیم  و هر جایی که دردمند و آسیب دیده ای وجود دارد  نه تنها نظاره گر نیستیم  بلکه  تلاش می کنیم با استفاده از توانمندی های خود شروعی نو را آغاز کنیم.

فتاحی یاد آور شد: در این هفته از ساعت ۱۹:۳۰ الی ۲۲ هر استان در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فجر برنامه‌های فرهنگی، محلی و آیینی خود را برگزار می‌کنند و در پایان سه جوان برتر هر استان هم معرفی و تجلیل می‌شوند.

گفتنی است: این جشنواره  به مناسبت هفته جوان با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان و همکاری موسسه سپهر فردای آبیدر با حضور پنج استان منطقه غرب کشور از جمله ایلام، کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و کردستان برگزار می شود.

در این جشنواره دستاوردهای اعضا سازمان‌های مردم نهاد هر استان در غرفه‌هایی در تالار فروردین مجتمع فجر سنندج ارائه می‌شود که علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۵ الی ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.