انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  15:34   

مقتدی صدر خطاب به سیاستمداران عراق: کشور را بسازید نه احزاب و همسایگان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر جریان صدر از سیاستمداران عراقی درخواست کرد که برای بازخواست مفسدان و همچنین ساخت کشور خود به جای ساخت احزاب و همسایگان تلاش کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر ظهر امروز (پنج شنبه) در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر بر اهمیت همکاری میان ملت های مختلف به جای جنگ و درگیری با یکدیگر تاکید کرد و خاطر نشان ساخت که همکاری منجر به ساخت تمدن و تبادل دانش، فرهنگ، درآمد و نعمت می شود.

صدر در این پیام با اشاره به اهمیت همکاری و همبستگی میان مردم یک کشور برای ساخت کشور خود به دور از اختلافات و تعرض های ویرانگر، افزود: چه زیبا است که ملت عراق را در حالی که اختلافات مذهبی، عقیدتی، طایفی و نژادی خود را از یاد برده، در حال همکاری در راه نیکی و پرهیزگاری در راستای ساخت کشور خود و نظافت آن، رفاه خود، بازپس گیری حقوق خود، موفقیت دولت و پاکدستی آن، ایمنی و امنیت و همچنین کمال و صلاح خود ببینیم.

در پیام رهبر جریان صدر همچنین آمده است: چه زیبا است که سیاستمداران در عراق را در حال همکاری و همبستگی برای خدمت رسانی به ملت خود، ساخت کشور، فراهم ساختن خدمات عمومی، برقراری امنیت، افشای مفسدان و بازخواست و مجازات آنها ببینیم؛ چه زیبا است که همگان را در حال همکاری جدی برای دور ساختن عراق از لبه پرتگاه ببینیم.

صدر در این باره ادامه داد: چه زیبا است سیاستمداران را در حالی ببینیم که آفت درگیری های سیاسی، تقسیم بندی های فرقه ای، نژادی، حزبی و گروهی، سهیمه بندی انتخاباتی، پشتیبانی از افراد مفسد و مقصر و بهره گیری از قدرت و شهرت برای تعرض به دیگران و ربودن و اخاذی از آنها در ادارات دولتی و ایست های بازرسی را رها کرده، کشور خود را دوست دارند، از دیگران تبعیت نمی کنند و خواهان استقلال و حاکمیت عراق باشند.

رهبر جریان صدر افزود: ما با نیکی عراق را می سازیم و با پرهیزگاری باعث نزول نعمت می شویم و گر نه عراق ما از بین می رود به ویژه آن که مهلت شش ماه (از زمان تشکیل دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی عراق) به پایان رسیده؛ آیا درگیری و پنهان کاری و همکاری برای گناه و ستم دیگر برای شما کافی نیست؟ ملت ما نیازمند ساده ترین چیزها است، عراق ما در بستر مرگ قرار دارد، اعتبار ما رو به کاهش است و جاه طلبی دیگران در قبال ما سرازیر شده است؛ تا کی شما غافل و آزمند دنیای پست هستید؟ آیا احساس نمی کنید؟ غفلت و ستم برای شما کافی است و گر نه دیگر زمان فرار وجود ندارد و پشیمانی بی فایده است.

صدر در پایان نیز تاکید کرد: ملت عراق به سوی کلمه واحد بشتابید که شما را در راه نیکی و پرهیزگاری گرد هم آورد؛ سیاستمداران عراق شما نیز به سوی بازخواست مفسدان و ساخت کشور نه ساخت حزب و همسایگان بشتابید و گر نه زمان از دست رفته و عراق از بین می رود.