انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  16:03   

در جمع هیئت رییسه دانشگاه دفاع ملی عنوان شد؛

پیشگیری، اولویت اصلی ایلام در مدیریت بحران سیل

سرویس ایلام – معاون عمرانی استانداری ایلام در نشست با هیئت رییسه دانشگاه دفاع ملی، اولویت اصلی مدیریت بحران سیل در ایلام را توجه به امر پیشگیری دانست و گفت: با مدیریت خوب و مثال زدنی استاندار ایلام قبل از وقوع حادثه علاج واقعه شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور امیر سرتیپ۲ دکتر بولحسنی، رئیس دانشگاه دفاع ملی و سردار سرتیپ۲ پاسدار باقری، استاد مطالعات گروهی دانشگاه دفاع ملی و هیئت همراه در استانداری ایلام برگزار شد، احمد کرمی گفت: ما در هوای آفتابی جلسه مدیریت بحران را برگزار کردیم و این اصل پیشگیری نکته قوت مدیریت بحران استان بود که امروز در کشور به عنوان الگویی مثبت در این حوزه قابل طرح است.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی دقیق و فراگیر اصل مهم دیگری بود که در ستاد بحران استان به درستی شکل گرفت و به موقع مردم را از خطر آگاه کرد و در این امر آنان را نیز به مشارکت طلبید.

کرمی در ادامه خالی کردن و جابجایی مردم روستاها و نقاط آسیب پذیر که در معرض سیل قرار داشتند را راهبرد مهم و نجات بخش دیگری عنوان کرد و گفت: امروز با افتخار این ادعا را داریم که با وجود این که بیشترین و شدیدترین بارش ها را در کشور داشته ایم، نگذاشته ایم در این سیل ویرانگر خون از دماغ کسی بیاید.

وی ادامه داد: عملیات مهم پیشگیرانه دیگر تنظیم و خالی کردن آب سدها قبل از بارش های سیل آسا بود که این مهم باعث شد مناطق بالا دست و پائین دست سدها در امنیت کامل باشند به جز سد سیمره که مدیریت آن دست ما نبود.

معاون امور عمرانی استاندار در ادامه به ورود فوری و همه جانبه ستاد بحران استان با فرماندهی استاندار ایلام بعد از وقوع سیل اشاره کرد و گفت: با وجود این که به مدت ۱۲ ساعت ارتباط استان با کشور قطع شده بود اما راهکار گره گشای استاندار در مدیریت اوضاع از طریق فرستنده های رادیویی و تلویزیونی باعث شد که با مدیران دستگاه های امدادی و خدمات رسان و اجرایی و مردم ارتباط برقرار و اوضاع مدیریت شود.

وی از اقدامات خوب و ارزنده نیروهای مسلح ارتش و سپاه و هلال احمر و همه مجموعه دستگاه های امدادی و خدمات رسان در سیل اخیر تشکر کرد و گفت: با اینکه سیل خسارت های مالی فراوانی در استان برجای گذاشت اما خدا را شکرگزار هستیم که تلفات جانی نداشته ایم و قطعا تجربیات استان در بحران های گذشته، پای کار بودن همه عوامل ستاد بحران استان و از همه مهم تر جلودار بودن و تلاش شبانه روزی مدیر ارشد بحران استان در این مهم تأثیر معناداری داشت که امیدواریم از این تجربیات موفق در مدیریت بحران کشور برای کم کردن هزینه های جانی و مالی در حین بحران های مشابه استفاده شود.

برچسب‌ها:
#ایران
#ایلام
#معاون عمرانی استانداری ایلام، احمد کرمی
#پیشگیری
#دانشگاه دفاع ملی