سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  16:49   

نخستین جشنواره شعر کُردی هورامان در پاوه برگزار ‌شد

سرویس کرمانشاه- نخستین جشنواره شعر کُردی هورامان روز پنجشنبه با حضور معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و جمعی از شاعران، ادیبان و نویسندگان منطقه اورامانات در سرسرای فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه برگزار شد.

به گزارش کرد پرس؛  به نقل از ایرنا، معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، برگزاری جشنواره های فرهنگی را یکی از برنامه های مستمر این اداره کل در سال های اخیر دانست و گفت: برگزاری این جشنواره ها در سال 98 با همکاری و همراهی موسسات فرهنگی ادامه می یابد.

پریسا محمدی، تمرکز زدایی را یکی از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری دانست و افزود: در نظر داریم در هر شهرستان در طول سال یک رویداد فرهنگی هنری برگزار کنیم.

او در ادامه با تشکر و قدردانی از همراهی های همیشگی امام جمعه پاوه در برگزاری برنامه های فرهنگی در این شهرستان، گفت: جا دارد از فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسئولان و فعالان فرهنگی این شهرستان بابت همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه های فرهنگی در این شهرستان قدردانی کنم.

معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود با تاکید بر آموزش شعر کُردی، برگزاری جشنواره های شعر را در تقویت زبان و فرهنگ کُردی بسیار موثر دانست و گفت: این اداره کل از برگزاری چنین جشنواره های حمایت می کند.

محمدی با بیان اینکه شعر کُردی با آموزش ماندگار می شود، افزود: توجه به شعر جزء زیرساخت های فرهنگی جامعه است که باید بیشتر به آن توجه کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاوه نیز در این جشنواره گفت: حدود 600 اثر از استان های ایلام، کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه به دبیرخانه نخستین جشنواره منطقه‌ ای شعر کُردی هورامان با گویش‌ های هورامی‌، سورانی و کلهری رسیده است که از این تعداد 22 اثر پذیرفته شده است.

هدایت محمودی افزود: دبیرخانه دائمی شعر کردی هورامان در سال 1396 در پاوه افتتاح شد.