سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  20:12   

CHP به اتهام ایجاد نفرت و دشمنی در بین مردم از وزیر کشور ترکیه شکایت می کند

سرویس ترکیه - عنگین اوزقوچ، رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با اشاره به حمله اخیر صورت گرفته به کمال قلیچدار اوغلو، رهبر CHP در آنکارا گفت: فردا 26 آوریل 2019 میلادی ساعت 11:00 به حضور در دادسرای آنکارا از سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه به اتهام ایجاد نفرت و دشمنی میان مردم شکایت خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، عنگین اوزقوچ، رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با اشاره به حمله اخیر صورت گرفته به کمال قلیچدار اوغلو، رهبر CHP در آنکارا گفت: فردا 26 آوریل 2019 میلادی ساعت 11:00 به حضور در دادسرای آنکارا از سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه به اتهام ایجاد نفرت و دشمنی میان مردم شکایت خواهیم کرد.

این شکایت در حالی از سوی CHP مطرح می شود که پیش از این وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی آشکارا اعلام کرده بود که به استاندارها دستور داده است که از ورود اعضای CHP به مراسم تشییع جنازه نیروهای نظامی ارتش ترکیه جلوگیری به عمل آید.

موضع گیری سلیمان سویلو بعد از حمله به قلیچدار اوغلو نیز واکنش های مختلفی را به همراه داشته اعضای CHP در پارلمان ترکیه خواستار استعفای وزیر کشور ترکیه شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه