سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  21:38   

اظهارات رئیس مشترک شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در خصوص سفر اخیر به فرانسه:

رئیس جمهور فرانسه بر حمایت نامحدود و مستقیم از ارتش دموکراتیک سوریه تأکید کرده است

سرویس سوریه - عبدی حمید المهباش، رئیس مشترک شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در مصاحبه مطبوعاتی که در گری سپی برگزار کرده بود با اشاره به سفر هیئت مجلس دموکراتیک سوریه به فرانسه و دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه گفت: رئیس جمهور فرانسه بر حمایت نامحدود و مستقیم از ارتش دموکراتیک سوریه تأکید کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، عبدی حمید المهباش، رئیس مشترک شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در مصاحبه مطبوعاتی که در گری سپی برگزار کرده بود با اشاره به سفر هیئت مجلس دموکراتیک سوریه به فرانسه و دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه گفت: ما به دعوت فرانسه با حکومت این کشور دیدار کردیم. مقامات فرانسوی در این سفر بسیار صمیمانه و گرم با ما رفتار کردند. در دیدارمان در کاخ الیزه رئیس جمهور فرانسه به همراه مشاورانش حضور داشتند و در این دیدار تحلیل و ارزیابی هایی از حمایت های فرانسه از پروژه اداره خودمختار شمال سوریه مطرح شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در این دیدار رئیس جمهور فرانسه به حمایت مستقیم و نامحدود فرانسه از ارتش دموکراتیک سوریه تأکید کرده و خاطرنشان کرد؛ فرانسه از حضور هیئت مجلس دموکراتیک سوریه در کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه حمایت خواهد کرد. همچنین ماکرون از حمایت مالی به مجلس دموکراتیک سوریه در زمینه های اجتماعی و خدماتی به مناطق شمال و شرق سوریه به خصوص مناطقی که به تازگی از اشغال داعش آزاد شده اند سخن گفته است.

المهباش با اشاره به این که در این دیدار مسائل امنیت مرزی نیز در دستور کار قرار گرفت خاطرنشان کرد: در این دیدار مسائل امنیت مرزی و مسئله ترکیه در این خصوص نیز در دستور کار قرار گرفت. ممنوعیت حمله نظامی به مناطق شمال و شرق سوریه در این دیدار در اولویت قرار گرفت. یکی از درخواست های صورت گرفته از طرف های فرانسوی در این دیدار نیز ایجاد مانع در برابر حملات احتمالی بود. حکومت فرانسه در این خصوص نیز جواب مثبت داد. همچنین یکی دیگر از مهمترین مسائل مطرح در این دیدار سرنوشت زندانیان داعشی بود. با حمایت حقوقدانان منطقه ای و بین المللی باید در منطقه یک دادگاه تشکیل داده و از ارتش دموکراتیک سوریه حمایت های لجستیکی و حقوقی در این خصوص صورت بگیرد. رئیس جمهور فرانسه نیز به مجازات تروریست های داعشی تأکید کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#فرانسه