سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  21:48   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 5/2/1398 در ترکیه

  • صلاح الدین دمیرتاش در دومین روز از دادگاه خود: دادستانی که کیفرخواست مرا تنظیم کرده است به اتهام عضویت در جماعت گولن زندانی شده است/ من تروریست نستیم

صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در دومین روز از جلسه رسیدگی به پرونده خود در دادگاه زندان سینجان آنکارا در دفاعیه خود با تأکید بر این که دادستانی که کیفرخواست مرا تنظیم کرده است به اتهام عضویت در جماعت گولن زندانی شده است گفت: من تروریست نستیم.

  • گزارش فیچ ریتینگز از آخرین وضعیت ترکیه: اعتراض ها به پیروزی اپوزیسیون در انتخابات استانبول به بلاتکلیفی سیاسی در ترکیه دامن زده است

شرکت خدمات مالی فیچ ریتینگز آمریکا در آخرین گزارش خود که در خصوص وضعیت سیاسی – مالی – اقتصادی ترکیه منتشر کرده است با اشاره به نتایج انتخابات شهرداری های 31 مارس 2019 میلادی در این کشور عنوان کرد: اعتراضی که حاکمیت سیاسی ترکیه به پیروزی اپوزیسیون در انتخابات به خصوص در انتخابات استانبول صورت داده است به بلاتکلیفی سیاسی در این کشور دامن زده است.

  • CHP  به اتهام ایجاد نفرت و دشمنی در بین مردم از وزیر کشور ترکیه شکایت می کند

عنگین اوزقوچ، رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) با اشاره به حمله اخیر صورت گرفته به کمال قلیچدار اوغلو، رهبر CHP در آنکارا گفت: فردا 26 آوریل 2019 میلادی ساعت 11:00 به حضور در دادسرای آنکارا از سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه به اتهام ایجاد نفرت و دشمنی میان مردم شکایت خواهیم کرد.

  • احمد ترک: ادبیات سیاسی نژادگرایانه دولت مسئله کردهای ترکیه را حل نخواهد کرد

احمد ترک، شهردار کلانشهر ماردین در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های دولت گفت: ادبیات سیاسی نژادگرایانه دولت مسئله کردهای ترکیه را حل نخواهد کرد.

  • جنگنده های ترکیه مواضع PKK در اقلیم کردستان را بمباران کردند

جنگنده های ارتش ترکیه در پی شناسایی برخی مواضع PKK در منطقه هاکورک از اقلیم کردستان عراق و چند منطقه دیگر از مواضع PKK اقدام به بمباران این مناطق کرده اند.

  • رئیس تشکیلات CHP در اوغوزعلی استان غازی عنتپ به قتل رسید

ایلهان کَسکین سوی، رئیس تشکیلات حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در شهر اوغوزعلی استان غازی عنتپ از سوی شخصی به نام «ع. ک» به قتل رسیده است.

  • کشته شدن 3 نیروی PKK در درگیری با نیروهای امنیتی ترکیه در دیاربکر

در درگیری های به وجود آمده میان یک گروه از نیروهای PKK با نیروهای امنیتی ترکیه 3 تن از اعضای PKK کشته شده اند.

  • ترکیه به دور عفرین دیوار می کشد

ترکیه در حال دیوارکشی به دور عفرین در شمال سوریه است که این دیوارکشی که از قلعه سمان در عفرین آغاز می شود تا مرزهای ادلب کشیده خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه