انتشار:  پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1398  ::  23:48   

شش عنصر داعش در کرکوک کشته شدند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرماندهی عملیات مشترک و وزارت کشور عراق از کشته شدن و بازداشت شماری از تروریست های داعش در جنوب شرق و مرکز استان کرکوک خبر دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، سرلشکر سعد حربیه، فرمانده قرارگاه مقدم عملیات مشترک ارتش عراق در استان کرکوک در شمال این کشور عصر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یکی از مناطق شهرستان داقوق در جنوب شرق این استان نفت خیز و مورد مناقشه شاهد انجام یک عملیات امنیتی با مشارکت همه تشکیلات امنیتی فرماندهی قرارگاه مقدم و سرویس مبارزه با تروریسم بوده است.

سرلشکر حربیه ضمن اعلام این که عملیات امنیتی در شهرستان داقوق با پشتیبانی نیروهای هوایی ارتش عراق و ائتلاف بین المللی ضد داعش انجام شده، تاکید کرد که در نتیجه این عملیات شش عنصر تروریستی از پای درآمدند و یک انبار عناصر باقی مانده داعش به همراه هشت پناهگاه و یک تونل آنها نیز منهدم شدند.

فرمانده قرارگاه مقدم عملیات مشترک در کرکوک در بیانیه خود همچنین از کشف برخی غارهای مورد استفاده تروریست های داعش و انهدام یک پناهگاه دیگر آنها در جریان عملیات هلی برن سرویس مبارزه با تروریسم خبر داد.

وزارت کشور عراق نیز شامگاه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اداره کل امور داخلی و امنیت در کرکوک 12 عنصر داعش را بازداشت کردند که بر اساس ماده چهارم مبارزه با تروریسم تحت تعقیب بودند.

وزارت کشور عراق با بیان این که عملیات بازداشت افراد مذکور پس از نصب کمین برای آنها در بسیاری از مناطق شهر کرکوک صورت گرفته، تاکید کرد که بازداشت شدگان تحویل نهادهای ذی ربط داده شدند تا اقدامات حقوقی در حق آنها اتخاذ شود.