انتشار:  جمعه 6 اردیبهشت 1398  ::  01:49   

بیانیه کاخ سفید درباره گفتگوی نیچروان بارزانی و معاون دونالد ترامپ

سرویس جهان- بر اساس بیانیه کاخ سفید، نیچروان بارزانی و مایک پنس بر توسعه شراکت و همکاری میان آمریکا و اقلیم کردستان و نیز رسیدگی به وضعیت آوارگان ساکن اقلیم کردستان تاکید کردند.

 

به گزارش کردپرس، کاخ سفید درباره گفتگوی تلفنی میان مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا و نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان بیانیه ای صادر کرد.

بر اساس این بیانیه، نیچروان بارزانی آخرین تحولات امنیتی مناطق مور مناقشه عراق را با مایک پنس در میان گذاشت و بر اهمیت ادامه حمایت آمریکا برای ایجاد ثبات در این مناطق و بازگشت بیش از یک میلیون نفر از مردم که بر اثر هجوم داعش سرگردان شده بودند تاکید کرده است.

مایک پنس معاون دونالد ترامپ هم در این گفتگو تلاش های نیچروان بارزانی و حکومت اقلیم کردستان را به خاطر پناه دادن غیرنظامیان آواره و همچنین محافظت از اقلیت های مذهبی که در زمان حمله داعش با نسل کشی روبه رو شده بودند، مورد تقدیر قرار داده است.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، بارزانی و پنس همچنین فرصت های موجود برای تقویت مشارکت میان آمریکا و اقلیم کردستان و نیز همکاری هرچه بیشتر و نزدیکتر برای مقابله با عوامل به خطر انداختن ثبات عراق و نیز حاکمیت این کشور را مورد بحث قرار دادند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#آمریکا
#نیچروان بارزانی
#مایک پنس
#دونالد تامپ