سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 9 دی  ::  09:32

نماینده ایلام در گفت و گو با کردپرس؛

استان ایلام چندین سال از میانگین رشد کشوری عقب مانده است/استان ایلام نیاز مبرمی به بودجه های توازنی دارد

سرویس ایلام-سلام امینی اظهار کرد: لایحه بودجه سال 97 نسبت به پارسال تغییر محسوسی نداشته و استان ایلام هم از این قاعده مستثنی نیست و اگر شاخص جمعیتی در مبحث بودجه ریزی برای استان ایلام لحاظ شود که زیر یک درصد جمعیت کشور را داریم، هرگز به توسعه لازم نمی رسیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی کردپرس با اشاره به لایحه بودجه کل کشور در سال 97 ،گفت:لایحه بودجه سال 97 نسبت به پارسال تغییر محسوسی نداشته و استان ایلام هم از این قاعده مستثنی نیست در حالی که استان ایلام یکی از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور است.
وی افزود:استان ایلام چه در زمان جنگ و چه در بعد از دوران سازندگی نتوانسته است به میانگین رشد کشوری برسد و با بودجه های تخصیص داده فعلی هم نخواهد توانست به این ایده آل دست پیدا نماید.
امینی ضمن تاکید بر بودجه های ویژه به مناطق محرومی همچون استان ایلام،خاطر نشان کرد:استان ایلام نیاز مبرمی به بودجه های توازن و اضطراری برای رسیدن به میانگین کشوری را دارد.اگر شاخص جمعیتی در مبحث بودجه ریزی برای استان ایلام لحاظ شود که زیر یک درصد جمعیت کشور را داریم، هرگز به توسعه نخواهیم رسید.
وی تصریح کرد:مردم ایلام چه در دوران جنگ تحمیلی و چه امروز همیشه در خط مقدم نبرد با دشمن حضور داشته اند. زمانی که استان های دیگر با دلار 7 تومانی پروژه های اقتصادی خود را اجرا می کردند استان ایلام در زیر بمب و آوار قرار داشت و از این لحاظ، حداقل 8 سال از میانگین کشوری عقب مانده ایم.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه سه درصدی حاصل از فروش نفت اختصاصی به مناطق نفت خیز و مناطق محروم، گفت:این قانون در حال اجرا است اما تا وارد خزانه می شود و تا به مناطق محروم و نفت خیز تخصیص داده می شود کلی از آن کسر می شود.
وی یادآور شد:اگر این رقم 3 درصد مستقیما وارد حساب های استان شود،حداقل می تواند قدری از مشکلات مردم استان ایلام را حل کند.