سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  08:45   

نماینده پارلمان عراق: در بحران کنونی، ملت ایران را به حال خود رها نمی‌کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرد که با ملت ایران دارای روابط راهبردی هستند و امکان ندارد در بحران کنونی آن را به حال خود رها کنند.

به گزارش کردپرش، حسین علی فنجان، عضو مجلس نمایندگان عراق از ائتلاف نصر شامگاه دوشنبه در گفت و گو با الاتجاه پرس در رابطه با تحولات اخیر در منطقه اظهار داشت: منطقه شعله ور است و در آستانه جنگ قرار دارد، ما نگران ورود به مشکل بزرگی هستیم که ممکن است به مصیبت هایی برای کل منطقه منجر شود.

فنجان در این باره افزود: عراق دارای این فرصت تاریخی و ایده آل است که یک نقش اساسی، راهبردی و میانجی گری بین همه طرف های بین المللی ایفا کند و منطقه را از یک بحران شدید و جنگ قریب الوقوع خارج سازد.
این نماینده پارلمان عراق همچنین خاطر نشان ساخت: ملت ایران یک ملت دوست و مسلمان است که با آن دارای روابط راهبردی هستیم و امکان ندارد در بحران کنونی، آن را به حال خود رها کنیم.

فنجان به عنوان یکی از نمایندگان ائتلاف نصر به رهبری حیدر عبادی، نخست وزیر پیشین عراق، در بخش دیگر از سخنان خود نیز تصریح کرد: قانون اخراج نیروهای آمریکایی از عراق در برنامه کاری پارلمان قرار نگرفته و این مسئله از جمله اختیارات دولت است و هیئت دولت باید در این رابطه تصمیم گیری کند.