انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  08:18   

در پی افزایش تنش های در ادلب؛

تماس تلفنی اردوغان – پوتین با موضوع بحران ادلب

سرویس ترکیه - در پی تحولات اخیر در ادلب و افزایش تنش ها در این شهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، همتای روسی خود در خصوص این تحولات و همچنین روابط دوجانبه مسکو – آنکارا گفتگو کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، در پی تحولات اخیر در ادلب و افزایش تنش ها در این شهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، همتای روسی خود در خصوص این تحولات و همچنین روابط دوجانبه مسکو – آنکارا گفتگو کرده اند.

فخر الدین آلتون، رئیس ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه با انتشار این خبر عنوان کرد: رئیس جمهور ترکیه در این تماس تلفنی عنوان کرد افزایش حملات به مناطق عاری از درگیری در ادلب که در دو هفته اخیر افزایش پیدا کرده است؛ ابعاد نگران کننده ای را به خود گرفته و در این حملات شهروندان عادی، مدارس، بیمارستان ها هدف قرار می گیرد. در این نوع حملات نمی توان تفکیک درستی از مبارزه با تروریسم به وجود آورد.

همچنین اردوغان تأکید کرد: این نوع حملات با هدف برهم زدن روابط ترکیه – روسیه صورت گرفته و در واقع می تواند به روح مذاکرات آستانه لطمه وارد کند. افزایش تنش ها در ادلب مانعی پیش روی تأسیس کمیته قانون اساسی سوریه و روند سیاسی حل بحران این کشور خواهد بود.

در این تماس تلفنی دو رهبر پایبندی خود به توافقات سوچی را یک بار دیگر بیان کرده و رئیس جمهور ترکیه تأکید کرده است که برای عملی شدن مفاد توافقنامه سوچی اقدامات بسیار مهمی انجام شده است. در برابر این اقدامات حملات به ادلب می تواند به منافع مشترک آسیب وارد کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه