سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  13:09   

ایجاد بزرگترین نخلستان غرب کشور در قصر شیرین و گیلانغرب

سرویس کرمانشاه- معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري گفت: طرح بزرگترین نخلستان غرب کشور باعث  ایجاد تحول جدی در تولید خرما خواهد شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، هدایت حاتمی در جلسه هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط با طرح سرمایه گذاری ایجاد بزرگترین نخلستان منطقه بیان کرد: با کمک سرمایه گذاران داخلی و سرمایه گذارانی از کشور روسیه قرار است طرح بزرگترین نخلستان غرب کشور با ظرفیت اشتغالزایی بسیار خوبی در شهرستان های  قصرشیرین و گیلانغرب ایجاد و احداث شود.

حاتمی اظهار کرد: طرح گرمسیری می تواند در توسعه کشاورزی و باغداری استان نقش اساسی داشته باشد و ما باید بتوانیم از این ظرفیت بیشترین استفاده را ببریم و به همین‌منظور ده هزار هکتار از اراضی آن منطقه به اجرای طرح های توسعه ای اختصاص داده شده که بخشی از آن برای توسعه فعالیت عشایر اختصاص داده می شود که هم بتوانیم در اسکان دائم عشایر کمک کنیم و هم  آنها بتوانند در توسعه  امور خود مشارکت کنند.

وی گفت: اهتمام جدی تیم مدیریتی استان با راهبری استاندار در خصوص جذب و حمایت از سرمایه گذاری، منجر به حضور سرمایه گذاران در زمینه های مختلفی در استان شده است و این می تواند در رشد اشتغال و کاهش بیکاری در استان بسیار موثر باشد.