سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  15:39   

احداث فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام؛ به زودی

سرویس ایلام - مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در بازدید معاون اقتصادی وزیر کشور از این پالایشگاه گفت: طرح احداث فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام از سوی شرکت ملی گاز ایران به شرکت مهندسی و توسعه گاز ابلاغ شده و قرار است در آینده نزدیک احداث شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام، شهریار داری‌پور ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: با احداث و راه‌اندازی این فاز، خوراک از 6 و 8 دهم به 10 و 2 دهم میلیون مترمکعب افزایش می یابد و تولید محصولات پنجگانه به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در این شرکت، پنج محصول گاز شهری، اتان، گاز مایع خام، میعانات گازی و گوگرد تولید می‌شود، اظهار داشت: از این تعداد محصول تولیدی، سه محصول اتان گاز مایع خام و میعانات گازی خوراک پتروشیمی ایلام می باشد که تا راه اندازی کامل این شرکت به سایر مبادی ارسال می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 1.5 میلیارد متر مکعب گاز تصفیه شده به خط سراسری تزریق شده است، تصریح کرد: این مقدار گاز تصفیه شده مورد مصرف خانگی و صنعتی استان و دیگر استانهای همجوار قرار گرفته است.

داری پور خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 1.5 میلیون بشکه میعانات گازی در این شرکت تصفیه و 40 هزار تن LPG به پارس جنوبی ارسال شده است .

وی با اشاره به اینکه از محل صادرات گوگرد بیش از سه میلیون دلار درآمد ارزی این شرکت برای کشور بوده است، افزود: در سال گذشته 60 هزار تن گوگرد توسط این پالایشگاه تولید شده که 30 هزار تن از آن مورد مصرف داخلی و مابقی صادر شده است.

وی به اثر گذاری این شرکت در توسعه  و رونق اقتصادی منطقه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر برای قریب به یک هزار نفر در این واحد صنعتی به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام، داری پور
#احداث فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام