سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398  ::  19:08   

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس:

بیمه‌ها معضل زیرمیزی پزشکان را حل می کنند

سرویس آذربایجان غربی- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه‌های قوی می‌توانند حلقه واسط بیماران و پزشکان برای قطع رابطه پولی بین آنها بوده و از این طریق معضل زیرمیزی را رفع کنند.

به گزارش کردپرس، رسول خضری در گفت وگو با خانه ملت، در مورد حذف ارائه خدمات رایگان بیمه سلامت به افراد متمول، گفت: آنچه مسلم است نص قانون در این مورد فصل الخطاب بوده و باید اجرا شود، کما اینکه در قانون برنامه ششم توسعه نیز تاکید شده که آزمون وسع باید برای حذف افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بوده و قادر به پرداخت هزینه‌های درمان خود هستند، برگزار شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از مواردی که در سال 93 برای اجرای طرح تحول سلامت نیاز به بازنگری و اصلاح داشت، این بود که در روند ارائه خدمات بیمه‌ها نباید اقشار کم درآمد و متمول را برابر بدانیم، چرا که به طور قطع افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، نیاز به حمایت و توجه بیشتری دارند.

وی تصریح کرد: بی‌تردید باید شرایطی را فراهم کرد تا بخشی از منابع مالی که تاکنون از طریق بیمه‌ها به افراد متمول اختصاص پیدا می‌کرده را برای ارائه خدمات به افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند، نگهداریم.

خضری در خصوص اظهارنظر عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران مبنی‌براینکه بیمه‌ها در ایران از نقش واقعی خود غافل شده‌اند، اظهار کرد: بیمه‌ها از نقش خود غافل نشده‌اند، اما کیفیت ارائه خدمات آنها از سطح پایینی برخوردار است و عمق‌بخشی ندارد، و این در حالی است که اگر بخواهیم دغدغه‌های بیماران و پزشکان را پاسخگو باشیم، باید بیمه‌های قوی و توانمند را حلقه واسط بیمار و پزشک قرار دهیم تا رابطه پولی بین آنها را قطع کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر بیمه‌ها در این مورد نقش موثری داشته باشند، به طور قطع نه تنها اعتراضی در رابطه با عملکرد بیمه‌ها نخواهیم داشت، بلکه معضل زیرمیزی هم رفع خواهد شد.