سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  09:48   

مرزنشینان آذربایجان غربی از محل فروش سهمیه سوخت بیمه شدند

سرویس آذربایجان غربی- تفاهم نامه همکاری بین استانداری آذربایجان غربی و بیمه دانا جهت پوشش بیمه ایی 75 هزار مسکن روستایی در محدود 20 کیلومتری نوار مرزی استان امضا شد.

به گزارش کردپرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس این بیمه نامه 75 هزار مسکن روستایی در محدود 20 کیلومتری نوار مرزی و حدود 130 هزار مسکن روستایی در سراسر استان در برابر حوادثی همچون حریق، صاعقه، انفجار، زلزله، آتشفشان، رانش زمین، سیل و طغیان آب با سرمایه 300 مییلون ریال به مدت یکسال زیر پوشش بیمه ای قرار می گیرند .

در اجرای این طرح هزینه بیمه مساکن روستایی در محدوده 20 کیلومتری نوار مرزی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 482 میلیون تومان از محل درآمدهای فروش سهمیه سوخت مرزنشینان پرداخت و هزینه پوشش بیمه سایر مساکن روستایی در سراسر استان نیز بصورت 50 درصد مشارکتی با روستائیان پرداخت می شود.

همچنین در توافق نامه ی دگیری نیز که به امضای حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی و مهدوی نیا عضو هیات مدیره بیمه دانا رسید، کارکنان استانداری آذربایجان غربی در قالب طرح مهر دانا از مزایای بیمه شخص ثالث و بدنه اتومبیل با شرایط بدون پیش پرداخت و بدون کارمزد و با اقساط 12 ماه برخوردار شدند.

به گزارش کردپرس، پیشتر استاندار آذربایجان غربی در بیانه ایی اعلام کرده بود؛ با طراحی یک سازوکار مشخص و قانونی و در قالب مزایده، شریان‌های فساد سوخت را در این استان شناسایی و مسدود کردیم و با طراحی این مدل در مدت یک سال بیش از 450 میلیارد تومان از محل فروش سوخت به خزانه واریز شد. ارقامی کلان که هیچ‌گاه دیده نشد و معلوم نبود و نیست که تا پیش از این چگونه و چطور در جیب افرادی خاص رفته است؟

شهریاری اضافه کرد؛ تا قبل از حضور بنده طی سال های 94 تا 96 مقدار 164 میلیون لیتر سوخت مرزنشینان به فروش رفته که فقط 5 میلیارد از سود حاصل از فروش بین مردم مرزنشین توزیع شده است. اما با مدل جدید تنها در سال 97 با فروش 142 میلیون لیتر سودی نزدیک به 98 میلیارد تومان یعنی حدود 90 برابر نسبت به سه سال پیش از آن برای همین مردم درآمد کسب‌شده است. درحالی‌که قیمت فروش سوخت در بازار مقصد، تقریباً در هر دو مقطع ثابت بوده است.