سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  11:04   

در یک هفته؛

دو حادثه مرگبار در آذربایجان غربی 4 کشته بر جای گذاشت

سرویس آذربایجان غربی- هفته پر حادثه استان آذربایجان غربی با غرق شدن نوجوان 17 ساله در رودخانه گادر اشنویه و کشف 3 جنازه در کوههای صعب العبور میاندوآب رو به اتمام است.

به گزارش کردپرس، رودخانه خروشان «گادر» شهرستان اشنویه اولین قربانی سال جدید را گرفت. نوجوان 17 ساله ایی که قصد داشت با اسب از رودخانه عبور کند، بر اثر بی احتیاطی جان خود را از دست داد.

رییس هلال احمر اشنویه به خبرگزاری دولت گفت: این نوجوان 17 ساله به نام «آرام زرده شوانه» اهل روستای «گندویلای» اشنویه است که در حوالی پل «ئایشه خان» سوار بر اسب قصد عبور از عرض این رودخانه را داشت اما به علت شدت جریان آب به داخل رودخانه سقوط کرده و دچار حادثه شد.

 فخرالدین مام علی افزود: به محض اطلاع از وقوع این حادثه دستگاه های متولی به خصوص امدادگران هلال احمر در محل حضور یافتند و وارد عملیات امداد و نجات شدند. از شب گذشته عملیات جست و جو توسط امدادگران هلال احمر در امتداد این رودخانه آغاز و ساعتی پیش جنازه وی هفت کیلومتر دورتر از محل حادثه پیدا شد.

دومین رویداد به بخش باروق میاندوآب مربوط می شود، زمانی که دو برادر همراه فرزندشان عازم کوه های صعب العبور این شهر می شوند اما متاسفانه جنازه آن ها به شهر بازمی گردد. به گفته خانواده های این افراد، آن ها بیش از 7 روز است خانه را به قصد برداشت گیاهان خوراکی ترک کرده اند.

بخشدار باروق میاندوآب در این خصوص به خبرنگاران گفت: این جسدها که در داخل چادر اقامتی پیدا شد، متعلق به سه مرد است که دو برادر و یک فرزند و از اهالی روستای حاجی کندی باروق هستند.

ابراهیم نژاد افزود: طبق بررسی های اولیه بیش از ۵ روز از مرگ این افراد سپری شده است. با توجه به صعب العبور بودن منطقه از هلال احمر برای انتقال اجساد درخواست هلی کوپتر کرده ایم و بعد از انتقال آنها و بررسی کارشناسان پزشکی قانونی علت دقیق فوت این افراد اعلام خواهد شد.