سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  11:32   

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی:

اجرای 5 پروژه بازآفرینی شهری در سردشت/ یادمان مصدومان شیمیایی در دستور کار

سرویس آذربایجان غربی- مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: 5 پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال در محلات هدف شهرستان سردشت اجرا می‌شود.

به گزارش کردپرس، ابراهیم مبارک ‌قدم در نشست مشترک با فرماندار و مسئولان شهرستان سردشت اظهار داشت: این پنج پروژه بازآفرینی شهری با محوریت ساماندهی و توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد، تولید مسکن و ارتقای کیفیت زندگی در شهرستان سردشت است.

وی افزود: پروژه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی، بهسازی معابر شهری، احداث فضای آموزشی به مساحت یک‌هزار و ۶٠٠مترمربع، احداث سالن ورزشی و ساخت بوستان شهری از جمله این پروژه‌هاست.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از آغاز عملیات راهسازی در جاده سردشت به بوکان در روزهای آینده خبر داد و گفت: طبق وعده‌ای که در سفر گذشته به شهرستان سردشت داده بودیم، خوشبختانه مطالعات بهسازی این محور به اتمام رسیده و عملیات اجرایی با توجه به تامین اعتبار به زودی آغاز می شود.همچنین مطالعات رفع نقاط حادثه خیز محور سردشت به پیرانشهر نیز تکمیل شده‌ است.

مبارک‌قدم در خصوص روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر شهرستان سردشت تصریح کرد: تلاش می‌شود بیش از نیمی از ۶١١ واحد مسکن مهر سردشت که در حال حاضر ٧٠درصد پیشرفت اجرایی دارد باهمکاری و مساعدت شهرداری در هفته دولت امسال تحویل متقاضیان شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تصریح کرد: تفاهم‌نامه اجرایی به وسعت ٢٢هکتار با شهرداری‌ جهت آماده‌سازی برای ساخت و ساز شهری در این منطقه انعقاد می‌شود.

مبارک‌قدم ادامه داد: طرح جامع شهرستان سردشت با چشم‌انداز ١٠ ساله در مرحله تدوین الگوی توسعه قرار دارد. طرح‌های احداث مجتمع اداری ورزینه سردشت، یادمان مصدومان شیمیایی سردشت، کتابخانه عمومی و پایگاه امداد و نجات جاده‌ای از جمله پروژه‌های ساخت ساختمان‌ و بناهای عمومی است که با نظارت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اجرا می‌شوند.

به گزارش کردپرس، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در سفری یک روزه به منظور نظارت مستقیم بر روند پیشرفت طرح‌های عمرانی اداره کل راه و شهرسازی استان، به شهرستان سردشت سفر کرده بود.