سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  13:09   

نماینده مریوان در تذکر شفاهی:

وضعیت جاده های کردستان وخیم تر شده است/وزیر راه و شهرسازی باید شرمنده مردم باشد

سرویس کردستان- نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به وضعیت جاده‌های استان کردستان شد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از خانه ملت، منصور مرادیدر نشست علنی سه شنبه، 24 اردیبهشت، مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: به بازماندگان حوادث جاده‌ای کردستان خصوصاً مریوان و سروآباد تسلیت می‌گویم.

وی اظهار کرد: متأسفانه مسئولان با اهمال‌کاری‌ها موجب شرمندگی ما در مقابل مردم می‌شوند؛ مسئولان مربوطه خصوصاً وزیر راه و شهرسازی باید شرمنده مردم کردستان باشند.

او افزود: مردم باید بدانند نمایندگان از وضعیت معیشتی و اقتصادی آنها با خبر هستند و برای بهبود این امر تلاش خواهند کرد؛ حتما در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و تلاش مسئولان وضعیت اقتصادی به ثبات باز خواهد گشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تذکر به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دلیل این همه بی‌توجهی به وضعیت راه‌های استان کردستان بی‌کفایتی مسئولان است یا بی‌ارزش بودن جان مردم این استان چرا که در 3 سال گذشته وضعیت جاده‌ها در این منطقه نامناسب‌تر شده اما هیچ اقدامی برای رفع آن نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در 48 ساعت گذشته شاهد 10 کشته و 7 مصدوم در حوادث جاده‌ای استان کردستان بوده‌ایم که در این میان7 نفر از آنها مربوط به حوادث جاده‌ای مریوان و سروآباد بوده است، تصریح کرد: آیا بعد از گذشت 4 دهه هنوز باید جاده‌های روستایی از بی‌کیفیت‌ترین شرایط برخوردار باشند که حتی انتقال بیماران با مشکل روبه‌رو شود.