سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398  ::  22:47   

توضیح ریاست اقلیم کردستان در مورد انتقال کارمندان این نهاد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نهاد ریاست اقلیم کردستان، در اطلاعیه ای اعلام کرد که انتقال کارمندان این نهاد به دیگر سازمان و وزارت خانه ها، هیچ ارتباطی با مسائل سیاسی ندارد.

به گزارش کردپرس، پس از این که اقدام هیئت وزیران اقلیم کردستان، در مورد انتقال شماری از کارمندان نهاد ریاست اقلیم که عمدتاً از افراد وابسته به حزب اتحادیه میهنی (یکیتی) بودند، واکنش تند یکیتی را به دنبال داشته و مقامات این حزب تأکید کردند که از تصفیه افراد وابسته به خود در این نهاد به سادگی نمی گذرند.

در این رابطه نهاد ریاست اقلیم، طی اطلاعیه ای اعلام کرد که انتقال این کارمندان، تصمیمی اداری بوده و ارتباطی با مسائل سیاسی ندارد.

همچنین تأکید شده که این تصمیم در راستای سازماندهی نیروهای این نهاد و کوچک سازی ساختار آن اتخاذ شده است؛ چرا که این نیروها و کارمندان مازاد بر نیاز نهاد ریاست بوده و بهتر است که در دیگر وزارت خانه ها از توانایی و تخصص آنان استفاده شود.

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده که کارمندان منتقل شده فقط از اعضای اتحادیه میهنی نبوده و شماری از اعضای حزب دمکرات (پارتی) و نیز افرادی بدون گرایش حزبی را نیز شامل شده است.

سعدی احمد پیره عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی (یکیتی) پیشتر و در واکنش به این انتقال در نهاد ریاست، با اشاره به اینکه هنوز نمی توان انتقال و تصفیه افراد وابسته به این حزب در نهاد ریاست اقلیم کردستان را سیاسی خواند، تأکید کرد که یکیتی در این مورد تحقیق می کند.

از سوی دیگر نچیروان بارزانی نخست وزیر کنونی اقلیم کردستان و معاون رهبر حزب دمکرات (پارتی) به عنوان نامزد این حزب قرار است که با توافق صورت گرفته میان پارتی، یکیتی و جنبش تغییر (گوران) تصدی نهاد ریاست اقلیم کردستان را در دست بگیرد و آریز عبدالله عضو شورای رهبری (یکیتی)، با مسئول دانستن وی در این مورد، ضمن درخواست از نچیروان بارزانی برای بازنگری در انتقال کارمندان یکیتی، تأکید کرد که حزب به سادگی از کنار این مسئله نمی گذرد و در قبال آن سکوت نمی کند.

.