سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  00:42   

به جریان افتادن مجدد پرونده قتل سه فعال زن کرد در فرانسه

سرویس جهان- یک قاضی فرانسوی به دلیل اعتراض اولیای سه فعال کرد ترکیه که پروند قتل آنها مختومه اعلام شده بود، خواستار تحقیق بیشتر در مورد عوامل این قتل ها شده است.

 

به گزارش کردپرس، پلیس فرانسه عمر گونای، شهروند تبعه ترکیه را به اتهام دست داشتن در قتل سه فعال سیاسی کرد ترکیه در فرانسه در سال 2013 بازداشت کرد. پلیس فرانسه در تحقیقات خود پی برد که گونای در قتل مستقیم سکینه جانسز، یکی از پایه گذاران پ.ک.ک در فرانسه که به همراه دو فعال دیگر به نام های فیدان دوغان و لیلا سویلمز در آپارتمانی در پاریس به قتل رسیدند دست داشته است.

روند رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا این که در سال 2016 اعلام شد که عمر گونای در زندان به علت بیماری در گذشته است. قاضی پرونده به علت فوت متهم اصلی پرونده را مختومه اعلام کرد. البته در آن اعلام شد که آمر اصلی این قتل ها دستگاه اطلاعات ترکیه بوده است.

خبرگزاری های فرانسه امروز اعلام کردند که خانواده های قربانیان با ارائه دادخواست اعتراض خود را به مختومه اعلام شدن پرونده قتل این سه فعال زن کرد اعلام کرده و با متهم کردن سازمان اطلاعات ترکیه یا میت به عنوان عامل اصلی قتل ها، خواستار تحقیق مجدد و رسیدگی به این پرونده شده اند.

رسانه های فرانسه گزارش دادند که یکی از قضات حوزه جرائم تروریسم در فرانسه حکم تحقیق مجدد در مورد این قتل ها را صادر کرده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها
#فرانسه