سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  05:58   

حاکم الزاملی، از رهبران جریان صدر:

ایران لقمه آسانی برای آمریکا نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از رهبران جریان صدر تاکید کرد که ایران لقمه آسانی برای آمریکا نخواهد بود جایی که می تواند منافع این کشور در منطقه و کشورهای خلیج فارس و رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد.

به گزارش کردپرس، حاکم الزاملی، رئیس پیشین کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس نمایندگان عراق و از رهبران جریان صدر شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم خاطر نشان ساخت که ایران لقمه آسانی برای آمریکا نخواهد بود و کسی که چنین گمان کند نیز در اصل دچار توهم شده است.

الزاملی در این باره اظهار داشت: کسی که گمان کند ایران لقمه آسانی برای آمریکا خواهد بود، توهم زده است چرا که ایران دارای یک نیروی بزرگ، اسلحه و موشک های دوربرد است و هم اکنون نیز می تواند منافع آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد و احتمال دارد به کشورهای (عرب حاشیه) خلیج (فارس) و اسرائیل نیز برسد.

این عضو برجسته جریان صدر به رهبری مقتدی صدر، در پایان نیز هشدار داد که اگر درگیری مسلحانه روی دهد، احتمال دارد اقدام آمریکا خاک عراق را نیز در بر بگیرد و هزینه این کار را نیز قربانیان زیادی از شهروندان این کشور و کشورهای دیگر پرداخت کنند.

برچسب‌ها:
#عراق
#جریان صدر
#ایران
#آمریکا
#تنش در منطقه