سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  06:09   

وزارت نفت عراق، خروج کارکنان بزرگترین شرکت نفتی آمریکا را تکذیب کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت نفت عراق تاکید کرد که این کشور شاهد هیچ گونه فرآیند تخلیه یا خروج کارکنان بزرگ ترین شرکت نفتی آمریکا نبوده است.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، فیاض حسن نعمه، معاون وزارت نفت عراق در امور استخراج شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که مسئولان شرکت نفتی "اکسون موبیل" آمریکا برای وی تاکید کردند که بر خلاف آن چه در برخی رسانه ها منتشر شده، کارکنان شرکت را از میدان نفتی "غرب قرنه" در استان نفت خیز بصره در جنوب این کشور خارج نکردند.

به گفته نعمه، مسئولان شرکت اکسون موبیل در این باره خاطر نشان ساختند که کارکنان این شرکت در کنار همکاران عراقی و خارجی خود در کنسرسیوم شرکت های پیمانکار طرح توسعه میدان نفتی غرب قرنه، به فعالیت خود بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ادامه می دهند.

عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق نیز در این باره تاکید کرد که این وزارتخانه، به تامین محیط امنیتی مناسب برای فعالیت شرکت های بین المللی و حفظ جان کارکنان آنها اهتمام می ورزد و با هماهنگی نهادهای امنیتی نیز همواره برای دستیابی به این هدف تلاش می کند.

به گفته جهاد، کارکنان شرکت های نفتی فعال در عراق از حمله اکسون موبیل به عنوان بزرگ ترین شرکت نفتی آمریکا، با هیچ گونه مشکل امنیتی یا تهدیدی رو به رو نیستند و به کار خود برای توسعه میدان های نفتی این کشور ادامه می دهند.

این در حالی است که پیشتر یکی از کارکنان عراقی شرکت اکسون موبیل گفته بود که مدیریت شرکت، کارکنان خود را از ترس این که مورد تعرض قرار گیرند، از استان بصره خارج کرده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#آمریکا
#صنعت نفت
#اکسون موبیل
#بصره