سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  09:05   

جدا شدن یک عضو ارشد دیگر از حزب جماعت اسلامی کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس فراکسیون جماعت اسلامی کردستان در شورای استانی اربیل، جدایی خود از این حزب را اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری هاولاتی، عباس محمد رئیس فراکسیون جماعت اسلامی کردستان (کومل) در شورای استانی اربیل، طی کنفرانسی خبری، جدا شدن خود از این حزب را به صورت رسمی و به دلیل آنچه عدول از اصول و ارزش های شرعی و نیز تخلف در نتایج انتخابات داخلی حزب خواند، اعلام کرد.

وی اعلام کرد که جدا شن وی از حزب جماعت اسلامی حمایت از سه عضو رهبری و 70 تن دیگر از اعضای حزب است که پیشتر از جماعت اسلامی جدا شدند و به گفته وی حزب اهمیتی به خروج آنان صفوف خود نداده است.

همچنین تأکید که اعضای منتخب حزب در اربیل، علیرغم اینکه در انتخابات داخلی حزب موفق به کسب رأی لازم شده اند توسط جناح هایی در حزب، ناچار به اعلام خروج و جدایی از جماعت اسلامی شده اند و این یکی دیگر از دلایل جدایی وی از حزب است و از سوی دیگر نیز حزب به اصول و ارزش های شرعی و دینی خود پایبند نبوده و عدالت نیز در آن رعایت نمی شود.

این در حالی است که در ماه میلادی گذشته نیز سه تن از اعضای رهبری حزب جدا شدن خود از جماعت اسلامی را اعلام  و پس از آن ریزش در بدنه حزب آغاز شده و 70 تن دیگر از اعضا به ویژه در استان سلیمانیه به دلیل آنچه انحصار طلبی و نبود عدالت در حزب خواندند، از آن جدا شدند.