سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  09:16   

واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به تبرئه 9 عضو جبهه آزادی خلق انقلابی در یونان:

یونان به مکان امن تروریست ها تبدیل شده است

سرویس ترکیه - در پی تبرئه 9 عضو جبهه آزادی خلق انقلابی توسط دادگاهی در یونان که ترکیه خواستار استرداد آنان به این کشور بود؛ حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به این تصمیم یونان عنوان کرد: یونان به مکان امن تروریست ها تبدیل شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، در پی تبرئه 9 عضو جبهه آزادی خلق انقلابی توسط دادگاهی در یونان که ترکیه خواستار استرداد آنان به این کشور بود؛ حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به این تصمیم یونان عنوان کرد: برای تروریست های وابسته به گروه های جبهه آزادی خلق انقلابی، جماعت گولن و PKK یونان به یک پناهگاه امن تبدیل شده است. حمایت، علاقه و گشاده رویی یونان به این گروه های تروریستی که برخلاف تعهدات بین المللی این کشور در زمنیه مبارزه با تروریسم است؛ به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

لازم به ذکر است، 9 تن از اعضای جبهه آزادی خلق انقلابی که در پی طرح ترور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بودند در سال 2017 میلادی از سوی پلیس یونان دستگیر شده و ترکیه در چارچوب توافقات استرداد مجرمین خواستار بازگرداندن این افراد به ترکیه شده بود که در دادگاه 15 می 2019 میلادی قاضی پرونده حکم بر تبرئه این افراد و دستور آزادی آنان را صادر کرد.

شایان ذکر است، گروه جبهه آزادی خلق انقلابی در لیست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه