سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  20:57   

تاکید مسعود بارزانی و کوسرت رسول بر پایبندی به توافق بر سر کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی، از تاکید معاون دوم این حزب و رهبر حزب دمکرات (پارتی) به پایبندی به اجرای توافقات فی‌مابین به ویژه در مورد کرکوک، خبر داد.

به گزارش کردپرس، سامان گرمیانی در گفتگو با اس. ان. ان، اعلام کرد که کوسرت رسول علی معاون دوم دبیر کل فقید  اتحادیه میهنی (یکیتی) با ارسال  نامه ای به مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات (پارتی) خواستار در پیش گرفتن راهکار مناسبی برای انتخاب و تعیین استانداری جدید برای کرکوک از میان اعضای اتحادیه میهنی و بر اساس توافقات صورت گرفته میان دو طرف شده است.

عضو شورای رهبری یکیتی، افزود که بارزانی در پاسخ با ارسال نامه ای دیگر، تاکید کرده که پارتی به توافقی که با یکیتی انجام داده پایبند بوده و توافق در مورد کرکوک را نقض نمی کنند و برای این منظور نیز پس از تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، هیئتی مشترک را در این زمینه به بغداد اعزام می کند.

به گفته گرمیانی، بارزانی همچنین تاکید کرده که هیئت مشترک پارتی و یکیتی در بغداد، مسئله تعیین نامزدی کرد برای تصدی منصب وزارت دادگستری عراق را نیز نهایی می کنند.

این در حالی است که اتحادیه  میهنی تاکید می کند، باید موضوعات مربوط به کرکوک و تعیین استاندار جدید آن که یکیتی این منصب را سهم خود می داند به موازات و هم زمان با روند تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان حل و نهایی شود.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حزب دمکرات
#اتحادیە میهنی