سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 27 اردیبهشت 1398  ::  11:38   

رئیس مشترک PYD:

دیگر هیچ کس نمی تواند موجودیت و حقوق کردها را انکار کند

سرویس ترکیه - شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به احداث دیوار توسط ارتش ترکیه به اطراف عفرین گفت: دیگر هیچ کس نمی تواند موجودیت و حقوق کردها را انکار کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به احداث دیوار توسط ارتش ترکیه به اطراف عفرین گفت: ما باور داریم که مقاومت ما پیروز خواهد شد. زیرا حق با ما است و مطالباتمان مشروع است. مردم کرد در همبستگی با ملت سوریه یک بار پیروزی مقاومت در برابر گروه تروریستی داعش را ثابت کرده است. بدین وسیله نیز در سیاست منطقه خاورمیانه به یک فاکتور مهم تبدیل شده است. دیگر هیچ کس نمی تواند موجودیت و حقوق کردها را انکار کند. اکنون نیز مردم عفرین از شهبا به تمام دنیا این پیام را می رسانند که تا آزادی و پیروزی به مقاومت خود ادامه خواهند داد. با اراده متحد ملت و مدیریت سیاسی صحیح عفرین پیروز خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تمام دنیا بدانند که مبارزه ما برای زنده کردن روح صلح و برادری در تمام سوریه و دموکراسی است. مردم شمال و شرق سوریه دوران بردگی و ظلم را به اتمام رسانده اند. و به هیچ عنوان به آن دوران برنخواهند گشت. اگر تمام بخش ها و گروه ها در سوریه به اتحاد خود ادامه دهند پیروزی از آن پروژه دموکراتیک ملی خواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عفرین
#کردها