انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  18:12   

دستگیری نوجوان 15 ساله ای که از 400 نفر کلاهبرداری کرده بود

سرویس کردستان- رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کردستان گفت: نوجوان 15 ساله ای که از طریق فیشینگ بانکی از 400 نفر کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

به گزارش کُرد پرس، سرهنگ مهدی دانش پوربا اینکه این متهم  از طریق فیشینگ و جعل درگاه بانکی حدود یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، گفت: این نوجوان 15 ساله از طریق ایجاد یک درگاه جعلی بانکی برای فروش شارژ ارزان قیمت و تبلیغ آن در شبکه اجتماعی تلگرام از این افراد کلاهبرداری کرده بود.

وی با بیان اینکه جرایم مرتکب شده توسط این متهم در بازه زمانی 2 ماهه رخ داده است، اضافه کرد: اطلاعات بانکی 400 حساب در گوشی و سیستم رایانه ای این متهم وجود داشت و تاکنون 44 نفر اقدام به شکایت از این فرد کرده اند.

سرهنگ دانش پور اضافه کرد: این نوجوان در خانواده مرفهی بزرگ شده بود که پدر خانواده ورشکست شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کردستان افزود: این متهم در رابطه با کلاهبرداری از طریق درگاه جعلی بانکی یا فیشینگ در فضای مجازی و اینترنت به جستجو می پرداخت، سپس با مجرمانی در این حوزه آشنا شده و مرتکب چنین جرمی می شود.

وی با اشاره به اینکه سن مرتکبان جرایم سایبری کاهش یافته است از خانواده ها خواست مراقبت بیشتری در رابطه با فرزندان خود و حضور آنها در فضای مجازی داشته باشند.