انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  22:04   

اعلام آتش بس یک جانبه توسط ارتش سوریه در ادلب

سرویس سوریه - در پی اظهارات روسیه در خصوص حملات اخیر ارتش سوریه به ادلب و دعوت از سوریه به رعایت توافقنامه سوچی، ارتش سوریه طی بیانیه ای اعلام کرد: علی رغم تداوم حملات گروه های مسلح در منطقه به صورت یک جانبه اعلام آتش بس می کنیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی اظهارات روسیه در خصوص حملات اخیر ارتش سوریه به ادلب و دعوت از سوریه به رعایت توافقنامه سوچی، ارتش سوریه طی بیانیه ای اعلام کرد: علی رغم تداوم حملات گروه های مسلح در منطقه به صورت یک جانبه اعلام آتش بس می کنیم.

همچنین در بیانیه منتشر شده از مرکز هماهنگی روسیه برای آشتی طرف های درگیر در سوریه طی بیانیه ای با اشاره به این تصمیم ارتش سوریه عنوان شده است: نیروهای مسلح جمهوری عربی سوریه از ساعت 00:00 تاریخ 18 می 2019 به صورت یک جانبه عملیات های نظامی و هدف قرار دادن مناطق کاهش درگیری در ادلب را به صورت یک جانبه متوقف کرده است. این درحالی است که حملات نیروهای نظامی در حلب، لاذقیه و حما به نیروهای حکومتی و شهروندان عادی ادامه داشته و گروه های نظامی تنها در 18 می علی رغم اعلام عدم درگیری 13 بار آتش بس را نقض کرده اند. گروه های مسلح با استفاده از سلاح های سنگین و توپخانه که بر اساس توافقنامه سوچی استفاده از آنان در مناطق عاری از درگیری ممنوع شده بود دست به نقض آتش بس زده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه