انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  22:11   

در دیدار با کاردار سفارت آمریکا در بغداد؛

تاکید رئیس پارلمان عراق بر لزوم حمایت از ثبات منطقه به دور از درگیری

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس پارلمان عراق در دیدار کاردار سفارت آمریکا بر لزوم پشتیبانی از ثبات در منطقه به دور از درگیری تاکید کرده و خواستار تحکیم روابط اقتصادی میان دو کشور شد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی امروز (یک شنبه) با جوی هود، کاردار سفارت آمریکا در بغداد دیدار کرد جایی که دو طرف آخرین تحولات سیاسی منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، حلبوسی در دیدار با هود بر لزوم پشتیبانی از ثبات در منطقه به دور از برخورد و درگیری تاکید کرد به گونه ای که این مسئله در ثبات امنیتی، سیاسی و اقتصادی عراق بازتاب یابد.

رئیس پارلمان عراق همچنین تحکیم روابط اقتصادی میان بغداد و واشنگتن، مشارکت آمریکا در بازسازی و توسعه شهرهای آزاد شده از دست گروه تروریستی داعش، بازگشت آوارگان به مناطق خود و تشویق شرکت های سرمایه گذاری برای فعالیت در زمینه های انرژی، صنایع، زیرساخت و پروژه های مسکونی را خواستار شد.

کاردار سفارت آمریکا در بغداد نیز به نوبه خود در این دیدار بر آمادگی کشورش برای توسعه روابط با عراق در زمینه های مختلف تاکید کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#حلبوسی
#آمریکا
#جوی هود
#تنش در منطقه