انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  22:22   

رئیس مشترک HDP:

سیاست دشمنی حکومت با کردها در انتخابات 23 ژوئن استانبول نیز دنبال می شود

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های ضد کردی دولت ترکیه گفت: سیاست دشمنی با کردها توسط حاکمیت سیاسی در انتخابات 23 ژوئن استانبول نیز دنبال می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های ضد کردی دولت ترکیه گفت: سیاست های جنگی به ملت ها تحمیل می شود. تلاش می کنند تا با استفاده از دشمنی با کردها به تداوم اقتدار سیاسی خود بپردازند. تمام کمپین های انتخاباتی خود در 31 مارس 2019 میلادی را بر روی دشمنی با کردها بنا کردند. حتی به ما گفتند "گم شده و از این کشور بروید" ما را تروریست خطاب کردند. ما به نیز به آنان زیباترین جواب را در صندوق های رای دادیم. ما به آنان گفتیم که اینجا حضور داریم، هیچ کجا نخواهیم رفت و این شما هستید که رفتنی هستید.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات 23 ژوئن و تکرار انتخابات شهرداری استانبول نیز گفت: سیاست های دشمنی با کردها در انتخابات 23 ژوئن نیز در دستور کار قرار گرفته است. با این همه زد و بندها و فساد مالی سیر نشده اند به شهردرای قارص نیز حکم مصادره اموال صادر کرده و مبلمان اداری را می برند. چنان اشتهایی دارند که راضی کردنشان ممکن نیست. ما به مانند انتخابات 31 مارس اکنون مصمم تر بر استراتژی خود در این انتخابات تأکید می کنیم. باید حول محور ائتلاف دموکراسی گرد هم آییم. ائتلاف دموکراسی دعوت ما به همه است. در 23 ژوئن یک بار دیگر شکستشان خواهیم داد.

تملی افزود: در صورت ایجاد ائتلاف دموکراسی راه پیش روی ترکیه یک بار دیگر باز خواهد شد. اگر سوال کنید که کردها در انتخابات 23 ژوئن چه کار خواهند کرد باید بگویم اگر واقعا برایتان مهم است که کردها چه تصمیمی در انتخابات خواهند گرفت نباید تنها به انتخابات نگاه کرد. به این نگاه کنید که در 40 سال گذشته چه کارهایی کرده اید.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات