انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  23:48   

مهمترین تحولات روز یکشنبه 29/2/1398 در ترکیه

  • سخنگوی HDP: امکان دیدار بدون محدودیت وکلا با عبدالله اوجالان فراهم شود

گونای گوبیلای، سخنگوی جدید حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به موضوع امرالی و حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK گفت: امکان دیدار بدون محدودیت وکلا با عبدالله اوجالان باید فراهم شود.

  • تاکتیک های حزب حاکم رأی کردهای استانبول را بر نمی گرداند

حزب حاکم ترکیه تلاش می کند برای انتخابات شهرداری استانبول رأی کردهای ساکن این شهر را به سوی خود جلب کند، اما از شواهد به نظر می رسد کردهای استانبول این بار به دام اردوغان نمی افتند و در رفتار انتخاباتی خود به خواست دمیرتاش بیش از پیام اوجالان اهمیت می دهند.

  • وزیر کشور ترکیه: داعش به شکل بی سابقه ای در ترکیه به حرکت درآمده است

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در پی اظهارات اخیرش که اعلام کرده بود "ترکیه با تهدید بسیار جدی روبه رو است" بعد از آن که واکنش های بسیار مختلفی به این اظهارات در محافل سیاسی ترکیه صورت گرفت؛ در سخنانی به تشریح این تهدید پرداخته و عنوان کرد: داعش به شکل بی سابقه ای در ترکیه به حرکت درآمده است.

  • اولین جلسه کارگروه همکاری ترکیه – روسیه با موضوع ادلب برگزار شد

اولین جلسه کارگروه همکاری مشترک ترکیه – روسیه با موضوع ادلب و بررسی آخرین تحولات این منطقه با حضور مقامات نظامی و دولتی دو کشور برگزار شد.

  • رئیس مشترک HDP: سیاست دشمنی حکومت با کردها در انتخابات 23 ژوئن استانبول نیز دنبال می شود

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های ضد کردی دولت ترکیه گفت: سیاست دشمنی با کردها توسط حاکمیت سیاسی در انتخابات 23 ژوئن استانبول نیز دنبال می شود.

  • رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه: ترکیه بار دیگر باید به سمت مذاکرات صلح حرکت کند

اوزترک ترکدوغان، رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر وزیر دادگستری ترکیه در خصوص لغو ممنوعیت های قانونی برای دیدار عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK با وکلای خود عنوان کرد: ترکیه بار دیگر باید به سمت مذاکرات صلح حرکت کند.

  • دیدار رئیس فراکسیون AKP با خالد مشعل در آنکارا

نومان کورتولموش، رئیس فراکسیون حزب عدالت و توسعه (AKP)  با خالد مشعل رئیس سابق دفتر سیاسی حماس در آنکارا دیدار و گفتگو کرد.

  • اپوزیسیون ناقض در کنار حاکمیت سیاسی ترکیه در 100مین سالگرد آغاز مبارزه ملی ترکیه

19 می 2019 میلادی صدمین سالگرد آغاز مبارزه ملی ترکیه با رهبری مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه در حالی گرامی داشته شد که به جز روسای حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و حزب سعادت دیگر احزاب اپوزیسیون در پارلمان ترکیه در این مراسم حضور پیدا نکردند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه