انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  00:02   

اصابت موشک کاتیوشا به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت دفاع عراق از اصابت یک موشک کاتیوشا به منطقه سبز شهر بغداد خبر داده و خاطر نشان ساخت که این حادثه هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشته است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اینترنتی العربی الجدید، هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که یک موشک کاتیوشا شامگاه امروز (یک شنبه) به مرکز منطقه سبز شهر بغداد، پایتخت این کشور اصابت کرده است.

هسته رسانه امنیتی عراق در بیانیه خود ضمن اعلام این که این حادثه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشته، تاکید کرده که جزئیات مربوط به آن را بعدا منتشر می کند.

در همین حال، برخی رسانه های خبری از به صدا درآمدن آژیر خطر منطقه سبز به دنبال اصابت موشک مذکور به نزدیکی سفارتخانه آمریکا در بغداد و همچنین کشف سکوی پرتاب موشک در نزدیکی بزرگراه "محمد القاسم" خبر دادند که جنوب و شمال این شهر را به یکدیگر متصل می کند.

یک مسئول امنیتی در فرماندهی عملیات بغداد نیز در گفت و گو با العربی الجدید ضمن تایید اصابت موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در داخل منطقه سبز، اعلام کرد که این حادثه هیچ گونه تلفات جانی و مادی در پی نداشته چرا که اصابت موشک با زمان افطار روزه ماه مبارک رمضان همزمان شده و در نتیجه بیشتر خیابان های داخل این منطقه شاهد تردد افراد زیادی نبودند.

به گفته این مسئول عراقی که نام وی فاش نشده، تحقیقات اولیه نیروهای امنیتی حاکی از آن است که موشک کاتیوشا از مناطق واقع در رصافه به عنوان بخش شرقی شهر بغداد شلیک شده و صدای انفجار ناشی از اصابت آن به یک پارک نزدیک سفارتخانه آمریکا در منطقه سبز نیز شکسته شدن شیشه برخی ساختمان های نزدیک محل وقوع حادثه را در پی داشته است.

به دنبال این حادثه نیز نیروهای عراقی به حالت آماده باش درآمده و ضمن محاصره منطقه سبز، آن را به همراه برخی خیابان های مهم بغداد بستند در حالی که نیروهای وابسته به تیپ واکنش سریع نیز در مناطق مختلف واقع اطراف این منطقه شروع به عملیات بازرسی کرده و برخی بالگردهای نظامی نیز در آسمان شهر و در ارتفاع پایین به پرواز درآمدند.

این در حالی است که برخی رسانه های عراقی از روزنامه واشنگتن تایمز آمریکا نقل کردند که بر خلاف آن چه اعلام شده، سفارتخانه این کشور در بغداد با دو موشک مورد هدف قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که منطقه سبز بغداد، مقرهای دولت و ارتش عراق، کاخ ریاست جمهوری، مراکز امنیتی، منازل مسئولان بلندپایه، ساختمان برخی وزارتخانه های دولت و همچنین سفارتخانه های برخی کشورها از جمله آمریکا و بریتانیا را در خود جای داده و در اطراف و داخل آن نیز تدابیر شدید امنیتی برقرار است.

برچسب‌ها:
#عراق
#بغداد
#منطقه سبز
#سفارت آمریکا
#موشک کاتیوشا