انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  10:41   

طنز؛

با این همه ارزانی مراقب هجوم پناهجویان خارجی برای اقامت در کردستان باشید

سرویس کردستان - در پی اعلام یکی از مدیران کردستانی نسبت به اینکه در کردستان گرانی نیست و گرانی در کردستان پایین تر از میانگین کشوری است؛ جمعیت کثیری از پناهجویان خارجی که تا دیروز سعی در ورود به بلاد فرنگ را داشتند این روزها درصدد ورود به کردستان هستند.

هجوم ملخ ها رو که یادتون میاد. در ریشه یابی علت هجوم ملخ‌ها به کشور به ذکر همین نکته بسنده می کنم که تعدادی از مدیران اعلام کرده بودند که شرایط زندگی در اینجا عالی است. همین نکته باعث شد این ملخ‌های از خدا بی خبر به مرزهای این مملکت چشم طمع بورزند و خلاصه اینکه ما رو مورد تاخت و تاز قرار بدهند. حالا بماند که ما خیلی مقاومت تر از این حرفاییم که در برابر ملخ‌ها به تعظیم در بیاییم و در چندین شبیخون جانانه مواد پروتئینی چندین ساله خود را جبران کردیم.
همین ابتکار عمل خلاقانه مدیران کردستان در اعلام شرایط مناسب اقتصادی کافی بود که کردستانی که حتی ملخ‌ها هم به آن نظری نداشتند مورد توجه پناهجویان خارجی قرار بگیرد واین چنین شد که پناهجویان خارجی چه آن‌هایی که سال هاست در بلاد کفر زندگی می کنند و چه آن هایی که در صف انتظار هستند با شنیدن اولین خبر مبنی بر این که اوضاع اقتصادی در کردستان عالی است، روانه این دیار شوند و خلاصه باعث شلوغی مرزهای کشورمون شوند.
در هیمن رابطه ستاد بحران جدیدی هم با عنوان ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی شکل گرفته که متولی رسیدگی به امورات پناهجویان رو بر عهده این بزرگواران نهادند.
موضوع شلوغی سفارتخانه ها برای اخذ ویزای کردستان هم دردسری برای وزارت امور خارجه کشورمون شده و در تماسی ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی علت این امر رو از یکی مدیران کردستانی جویا شدن و جواب مدیر کردستانی: جناب آقای ستاد بحران ببین چطوری سفارتخانه هامون رو فعال کردیم. دیگه گلایه نکنید که کسی به ما درخواست پناهندگی نمی ده.
ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: کشورهای غربی تو سازمان ملل ازمون شکایت کردن که داریم پناهنده دزدی می کنیم.
مدیر کردستانی: آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کردیم که خرج سازمان ملل رو هم میدیم.
ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: قدم بعدی تون چیه؟
مدیر کردستانی: می خوایم یه بیانیه آتشین از خودمون بدیم بیرون که جگر بلاد کفر بسوزه و دیگه نگن اوضاع اقتصادیمون خرابه.
ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: خیلی عالیه. قدم بعدیتون چیه؟
مدیر کردستانی: می خوایم یک تنه به جنگ اقتصادی بریم و شاخص فلاکت و بیکاری و اوضاع بد کسب و کار رو هم صفر اعلام کنیم.
ساد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: مگه میشه؟ همین اعلام نبود گرانی در کردستان ببین چی بسر ما آورده، اگه سایر شاخص های اقتصادی رو هم خوب اعلام کنید می دونید چی میشه؟
مدیر کردستانی: به نکته خوبی اشاره کردید، ما قصد داریم حتی شهروندان اروپایی و امریکایی رو به بلاد اسلامی بکشیم.
ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: راستشو بگو شیطون بلا، کدومشون چشمتون رو گرفته؟
مدیر کردستانی: این حرفا از شما بعیده قربان، ما بیشتر هدفمون اینه که یه مشت محکم بزنیم تو دهن همین مرکز آمار خودمون تا دیگه هی آمار الکی و اشتباهی ندن بیرون.
ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: نمی خواید شرایطی برای ورود پناهجویان به کردستان بذارید؟
مدیر کردستانی: چرا که نه، غیر از کردی که بایستی فارسی و عربی بدونند، مدارک تحصیلی دانشگاه های خارجی اعتباری ندارد و فقط مدارک دانشگاه های خودمون رو قبول داریم. از اقتصاد هم چیزی ندونن مشکلی نیست ما اینجا چندین بولدوزر اقتصادی داریم که کارشون ساختن اقتصاد مملکته، حتما اصول اقتصاد رو تو کمپ هامون بهشون درس می دیم. روزنامه نگار ورودش قدغنه چون اینا یا قصدشون نا امید کردن مردمه یا انقد پررون که می به ما راهکار ارائه میدن و چندتا شرط دیگه هم دارم که الان حضور ذهن ندارم و شب براتون اس ام اسش می کنم.
رئیس ستاد بحران مقابله با هجوم پناهجویان خارجی: خب گام بعدی تون چیه؟
مدیر کردستانی: مرکز آمار رو از کشور میندازیم بیرون که این آمار نا امید کننده رو برای بلاد کفر تهیه و انتشار بده و دیگه بهانه دست خبرنگاران دروغگو ندهند.
و این گفتگو تا توجیه شدن کامل آقای رئیس بحران ادامه دارد.

امیر شریفی