انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  10:43   

هشدار مقتدی صدر به رهبران عراق:

موضع واحد و جدی اتخاذ نکنیم، جنگ ایران و آمریکا پایان عراق خواهد بود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر جریان صدر ضمن تاکید بر مخالفت خود با بروز جنگ میان ایران و آمریکا، به رهبران کشورش هشدار داد که اگر موضع واحد و جدی اتخاذ نکنند، چنین جنگی می تواند پایان عراق را رقم بزند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر بامداد امروز (دوشنبه) در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر تاکید کرد که با بروز جنگ میان ایران و آمریکا و همچنین سوق دادن عراق به چنین جنگی و تبدیل آن به صحنه درگیری میان دو کشور مذکور مخالف است.

صدر در پیام توییری خود ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ موضع جدی از سوی رهبران عراق برای دور ساختن این کشور از جنگ احتمالی میان ایران و آمریکا که به گفته وی تر و خشک را با هم می سوزاند و تبدیل به خاکستر می کند، اظهار داشت: ما نیازمند این هستیم که ملت عراق صدای خود در محکومیت جنگ و سوق دادن کشور به سوی آن را بلند کند.

رهبر جریان صدر ضمن هشدار نسبت به این که اگر عراق یک موضع واحد و جدی اتخاذ نکند جنگ احتمالی میان ایران و آمریکا، پایان این کشور را رقم خواهد زد، خطاب به آنهایی که می خواهند به چنین جنگی دامن بزنند افزود: به جنگ دامن نزن چرا که خود تو هیزم آن خواهی بود جایی که هر دو طرف آماده ورود به جنگ نیستند و آن را نمی خواهند.

صدر در پایان نیز ضمن تاکید بر این که عراق و ملت آن نمی توانند یک جنگ دیگر را تحمل کنند بلکه نیازمند صلح و آبادانی هستند، خاطر نشان ساخت که هر کسی عراق را به سوی جنگ سوق دهد و آن را تبدیل به میدان نبرد کند، دشمن ملت این کشور خواهد بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#مقتدی صدر
#ایران
#آمریکا
#تنش در منطقه