انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  11:51   

استاندار آذربایجان غربی:

27 پروژه آذربایجان غربی با حضور رییس جمهور افتتاح می شود

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: در سفر رییس جمهوری به استان 27 پروژه بزرگ با 4465 میلیارد تومان اعتبار افتتاح می شود.

به گزارش کردپرس، محمدمهدی شهریاری در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در این سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی، 27 طرح و پروژه که مهم ترین آن ها پروژه عظیم سد کرم آباد شهرستان پلدشت است، در مجموع با با 4465 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص سایر پروژه های افتتاحی افزود: در این سفر علاوه بر بهره برداری از سد کرم آباد پلدشت با 2 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار، چندین پروژه در بخش کشاورزی با 439 میلیارد تومان اعتبار، چند پروژه مخابراتی با 185 میلیارد تومان اعتبار و تعدادی پروژه ورزشی از جمله استادیوم 5هزار نفری سلماس با مجموع 57 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری خواهند رسید.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری های مناسب دولت تدبیر و امید در استان افزود: دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای شاخص های توسعه استان، سرمایه گذاری های بزرگی در آذربایجان غربی انجام داده است.

شهریاری اضافه کرد: از زمان آغاز بکار دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 15 هزار میلیارد تومان در استان آذربایجان غربی از جمله 6 هزار میلیارد تومان در بخش آب و خاک و 4 هزار و 700 میلیارد تومان در طرح های احیای دریاچه ارومیه سرمایه گذاری انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: شخص رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید برای استان آذربایجان غربی اهمیت ویژه ای قائل هستند؛ بی تردید نوع نگاه دولت به استان، آینده ای درخشان را برای این استان به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش کردپرس، گفته می شود ظهر فردا روحانی وارد فرودگاه منطقه آزاد ماکو شده و علاوه بر افتتاح پروژه‌ سد کرم‌‌آباد پلدشت، همزمان نیز پروژه‌های مربوط به آب را از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می‌کند.

در این سفر، علاوه بر وزیر ورزش و جوانان، وزیر نیرو، معاون وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری نیز، رئیس‌جمهور را همراهی می‌کنند.