انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  13:08   

ادامه آتش‌سوزی زمین‌های کشاورزی در استان دیاله عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- آتش سوزی های گسترده محصولات و زمین های کشاورزی در مناطق خانقین، کلار و جلولا، از توابع استان دیاله که گفته می شود،عناصر داعش در وقوع آن دست دارند؛ ادامه دارد.

به گزارش کردپرس، سایت خبری باس نیوز،گزارش داد که شب گذشته برای چندمین بار در طول یک هفته اخیر، زمین های کشاورزی و محصولات در روستاهای مناطق خانقین، جلولا و کلار از توابع استان دیاله عراق به آتش کشیده شده و خسارات مادی بسیاری بر جای گذاشته است.

طبق خبر زمین ها و محصولات کشاورزان این روستاها توسط افراد ناشناس مسلح به آتش کشیده شده که گفته می شود از بقایای عناصر داعش در این منطقه هستند.

از سوی دیگر سرگرد سمکو علی از فرماندهان پلیس در منطقه گرمیان نیز ضمن تائید وقوع این آتش سوزی ها، گفت که مناطقی که آتش سوزی های در آن روی داده از حوزه استحفاظی پلیس گرمیان که وابسته به اقلیم کردستان است، خارج بوده و آنان نمیتوانند اقدامی در این زمینه انجام دهند.

همچنین نعمت علی سخنگوی نیروهای امداد و آتش نشانی منطقه گرمیان اعلم کرده که تیم های اطفای حریق به روستاهای خیال و غیدان که آتش سوزی های آن ها وسیع گزارش شده، اعزام شده اند، اما عملیات اطفای حریق به دلیل گستردگی آن، بسیار دشوار است.

باس نیوز اشاره کرده که مناطقی که هدف این آتش سوزی ها است، عمدتاً کردنشین بوده و از مرغوب ترین زمین های کشاورزی منطقه به شمار می آیند.

در روزهای گذشته نیز زمین های کشاورزی روستاییان کرد در اطراف کرکوک و مخمور نیز هدف آتش سوزی قرار گرفته و ده ها هکتار زمین کشاورزی این مناطق در آتش از بین رفت.