انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  14:10   

دست افزار هوشمند موبایلی پلیس جایگزین قبض های جریمه شد

سرویس کرمانشاه- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: دست افزار هوشمند موبایلی پلیس در کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، جایگزین قبض های کاغذی جریمه شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سرهنگ فضل الله شیری اظهار داشت: از این پس رانندگان متخلف، قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید به جای سیستم کاغذی دستی و سنتی به کار گرفته می شود.

وی به مزیت های سیستم جدید اشاره کرد و گفت: تسریع در اعمال قانون، از جمله مهمترین مزیت این سیستم است که در آن به طور همزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو را نشان می دهد.

سرهنگ شیری، ارسال فوری پیامک جریمه در همان زمان توقف خودرو توسط پلیس را مزیت دیگر آن دانست و یادآور شد: تاکنون برخی از رانندگان از جریمه های صادر شده بی اطلاع بودند و از این رو پیگیر پرداخت جریمه خود نمی شدند.

رئیس پلیس راهور استان گفت: شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، پیامک می شود و راننده یا مالک خودرو می تواند در همان لحظه، آن را از طریق سامانه 120 پلیس راهور پرداخت کند.

وی ادامه داد: بازدارندگی با هدف کاهش تخلفات و ایجاد جو روانی مثبت برای رانندگان برای اطلاع از میزان جرایم و پرداخت آن را از مزایای دیگر این سیستم اعلام کرد.

سرهنگ شیری یادآور شد: این سیستم شامل آن دسته از خودروهایی که برای اعمال قانون متوقف شده و هم آنهایی که به دستور ایست پلیس توجه نمی کنند می شود.