انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  18:14   

رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کردستان:

آمریکایی‌ها اقلیم کردستان را ترک نمی‌کنند

سرویس عراق  اقلیم کردستان- رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کردستان اعلام کرد که آمریکایی ها از طریق نمایندگی های رسمی خود در اربیل، تأکید کرده اند که هرگز اقلیم را ترک نمی کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان 24،  ریبوار بابکه یی رئیس فراکسیون ارتباط خارجی در پارلمان کردستان اعلام کرد که این کمیسیون  نشستی را با فلاح مصطفی رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کردستان را برگزار کرده است.

وی افزود که این اقدام به منظور بررسی وضعیت روابط خارجی اقلیم با دیگر کشورها و به ویژه آمریکا انجام شده و فلاح مصطفی ضمن اشاره به روابط حسنه اقلیم با بسیاری از کشورها تأکید کرده که روابط اقلیم و آمریکا بسیار مستحکم است و تصمیمات کنونی آمریکا در منطقه نیز تأثیری منفی برای اقلیم به دنبال ندارد.

ریبوار بابکه یی اعلام کرد که کنسولگری آمریکا و نمایندگی های رسمی این کشور در عراق و اقلیم، به فلاح مصطفی تأکید کرده اند که در هیچ شرایطی اقلیم را ترک نکرده و اربیل را تنها نمی گذارند.

وی خاطر نشان ساخت که توقف صدور ویزا برای شهروندان اقلیم کردستان در کنسولگری  آمریکا، اقدامی موقتی است و به زودی صدور ویزا و نیز برنامه آموزش های نظامی نیروهای پیشمرگ توسط آمریکا، از سر گرفته می شود.