انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  19:25   

رئیس فراکسیون HDP:

کردها محافظان اصلی دموکراسی در ترکیه هستند

سرویس ترکیه - فاطمه کورتولان، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: کردها محافظان اصلی دموکراسی در ترکیه هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، فاطمه کورتولان، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مواضع کردها و HDP در انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی در استانبول گفت: کردها همواره از دموکراسی حمایت کرده اند و دموکراسی را ترجیح داده اند و این وضعیت بر اساس اقتدار سیاسی در کشور تغییر نخواهد کرد. کردها در ترکیه همواره محافظان اصلی دموکراسی بوده و همیشه حمایت کنندگان دائمی دموکراسی، عدالت و صلح هستند که در راه آن مبارزه می کنند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در یکی از جلساتی که با تشکیلات خود داشته است طی سخنانی عنوان کرده بود که "شکمشان را سیر می کنیم احتیاجاتشان را برطرف می کنیم ولی باز هم به ما رای نمی دهند" دقیق نمی دانم این را خطاب به ما کردها اعلام کرده است یا به کل جامعه ولی باید این را اعلام کنم که در واقع این جامعه است که تلاش می کند تا چشم شما را سیر کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها