انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  23:01   

کشف 100هزار دلار ارز قاچاق در خوی

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: ماموران مرزی خوی حین کنترل مسافران 100 هزار دلار ارز قاچاق را کشف کردند.

به گزارش کردپرس، فردین پیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان مستقر در پست کنترل گمرک مرز رازی خوی در کنترل ورود و خروج مسافران توانستند مقادیر قابل توجهی ارز قاچاق را کشف کنند.

وی تصریح کرد: ماموران مرزی حین کنترل مسافران توانستند 100 هزار دلار ارز قاچاق را کشف و در این رابطه دو نفر متهم را دستگیر کردند.

سرپرست فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: ارزش ریالی این ارزهای قاچاق نیز 14 میلیارد ریال برآورد شده و متهمان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامي استان هم از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف 80 عدد سمپاش قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در محور خوی- ایواوغلی، خبر داد.

سردار مسعود خرم نیا به پایگاه خبری پلیس گفت: ماموران فرماندهی انتظامی خوی حین كنترل خودروهاي عبوري در محور خوی- ایواوغلی، به یک دستگاه کامیون، به ظن حمل کالای قاچاق مشكوك و آن را متوقف كردند.

وي افزود: در بازرسي از خودروی مذکور، 80 عدد سمپاش قاچاق كشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد ريال برآورد شده است.

فرمانده انتظامي استان آذربایجان غربی با بیان اینکه در این رابطه یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، تصریح كرد: تشديد مبارزه با قاچاق کالا محوري ترين برنامه نيروي انتظامي به شمار مي آيد.