سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  ::  21:12   

معاون استاندار کرمانشاه:

عاملان آتش سوزی منابع طبیعی باید مجازات شوند

سرویس کرمانشاه- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري کرمانشاه گفت: با تعامل دستگاه قضایی، باید عاملان و مقصرین آتش‌ سوزی منابع طبیعی مورد پیگرد قانونی قرار گیرند و  مجازات شوند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، مهرداد سالاری در جلسه ستاد مدیریت بحران پیشگیری از آتش سوزی های منابع طبیعی استان که در سالن تدبیر استانداری برگزار شد، با اشاره به شیوع برخی آتش سوزی ها از پادگان های نظامی استان افزود: مقصرین آتش‌ سوزی حتما باید مسئولیت و عواقب کارشان را بپذیرند و برای جبران آن اقدام کنند چون منابع طبیعی یک حق همگانی است و باید مورد مراقبت جدی قرار بگیرد.

سالاری با اشاره به اینکه 98 درصد از آتش سوزی های منابع طبیعی عامل انسانی دارد، از مدیرکل مدیریت بحران استانداری خواست آمار و ارقام عاملین آتش سوزی های سال های اخیر منابع طبیعی را احصا و مشخص کند چه تعداد از آنها مورد مجازات قرار گرفتند.

وی وقوع آتش سوزی منابع طبیعی را در جهان طبیعی دانست و اظهار داشت: باید تمام اقدام های پیشگیرانه انجام شود که تعداد آن ها کاهش یابد یا در سریعترین زمان ممکن کنترل و اطفای حریق شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه بر ساماندهی تمام ظرفیت ها، تجهیزات و امکانات برای اطفای حریق به موقع آتش سوزی ها توسط همه فرمانداران و اداره منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: کسی منکر کمبود تجهیزات و امکانات اطفای حریق نیست ولی باید از تمام نیروها و تجهیزات موجود اعم از نیروهای عشایری، اعضای شورای روستاها، دهیاری ها، بخشداریها، فرمانداری ها، شهرداری ها و سازمان های مردم نهاد برای اطفای حریق استفاده کنیم اگر این امکانات ساماندهی درست شوند، می توانیم پیشگیری را به خوبی انجام دهیم.

وی تقویت همیاران طبیعت را یکی از عوامل مهم برای پیشگیری دانست و افزود: دستگاه های مربوطه باید برای پیشگیری از آتش سوزی تمام تلاش خود را انجام دهند زیرا در بحران ها در نهایت باید از منابع دولتی برای جبران خسارت استفاده کرد.