انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  09:45   

تمجید جهانگرد نیوزلندی از مهمان نوازی کُردها

سرویس جهان- نیک فیشر می گوید که به عقیده او کردها مهمان نوازترین مردم روی زمین هستند و باید برای دیدن مناظر طبیعی مناطق کردنشین عراق خطرها را به جان خرید.

 

به گزارش کردپرس، معمولا شرکت های گردشگری جهان به جهانگردان توصیه می کنند که وقتی به عراق سفر می کنند احتیاط کنند زیرا هنوز آثار جنگ و درگیری و بویژه حملات هسته های مخفی داعش ممکن است آنها را غافلگیر کند. اما جهانگرد نیوزلندی که اخیرا به اقلیم کردستان عراق سفر کرده است معتقد است اصلا این طور نیست. نیک فیشر، جهانگرد نیوزلندی به رسانه های استرالیا و نیوزلند گفته است در سفر اخیر خود به مناطق کردنشین عراق این مناطق را آرام ترین و روحبخش ترین مناطقی یافته است که تاکنون به آنجاها سفر کرده است.

وی که از دیدن طبیعت بکر و دست نخورده کوهستانی شمال عراق در نزدیکی مرزهای ترکیه به وجد آمده است می گوید بر خلاف آنچه تصور می شود این بخش از عراق اصلا خطرناک نیست و باید برای رفتن به این منطقه عزم جدی داشت.

وی درباره زندگی مردم اقلیم کردستان گفته است آن طور که گفته شده مردم این جا فقیر نیستند با گشتی در میان خیابان های اربیل می توان هتل های پنج ستاره متعدد یافت و یا دید که مردم در خیابانها سوار ماشین های گراقیمتی مانند موستانگ و بنتلی هستند.

فیشر بیش از هر چیزی از مهمان نوازی کردها سخن گفته و بر این باور است که کردها جزء مهمان نوازترین مردمان کره خاکی هستند زیرا که به هرکجا پا گذاشته با رفتار مهربانانه کردها روبه رو شده است.

فیشر طبیعت اقلیم کردستان عراق را یکی از زیباترین مناطق طبیعی جهان توصیف کرده و از جهانگردان جهان خواسته است برای گذراندن تعطیلات خود حتما به این نقطه از زمین مسافرت کنند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کردها