سرویس کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  13:01   

حمایت کمیته امداد از ۴۵ هزار زن سرپرست خانوار کرمانشاهی

سرویس کرمانشاه- مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: هم اکنون حدود ۲۰۰ هزار نفر در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که بیش از ۴۵ هزار نفر از این افراد را بانوان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار کردپرس،حسین خدرویسی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار نفر معادل حدود ۱۰ درصد از جمعیت استان از حمایت های مادی و معنوی کمیته امداد بهره مند می شوند، گفت: نیمی از جمعیت مددجوی استان معادل ۱۰۰ هزار نفر را بانوان و دختران نیازمند تشکیل می دهند.

وی افزود: بانوان سرپرست خانوار مددجو پیش از تحت حمایت قرار گرفتن هیچ گونه منبع درآمدی و پوشش بیمه ای ندارند و صرفا تنها منبع درآمدی، عزت و کرامت خانواده های آنان کمک های کمیته امداد است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این نهاد مسئولیت مستقیم فقر زدایی و ایجاد اشتغال برای جامعه را برعهده ندارد، تصریح کرد: علی رغم این موضوع کمیته امداد در سالی که گذشت بیش از پنج هزار فرصت شغلی پایدار با درآمدزایی مناسب برای خانوارهای مددجو ایجاد کرده است.

حسین خدرویسی با تقدیر از صدا و سیما به خاطر دستگیری از این نهاد در حمایت از مددجویان و نیازمندان، تاکید کرد: تمامی کسانی که در این سازمان و در راستای نمایاندن خدمات کمیته امداد تلاش می کنند همانند یک مددکار هستند.

خدرویسی با بیان اینکه اوج فعالیت های کمیته امداد به خصوص در امر مهم حامی یابی برای ایتام و فرزندان غیر یتیم محسنین ماه مبارک رمضان است، گفت: امیدواریم سازمان صدا و سیمای کرمانشاه همچون گذشته برای ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و همچنین تبلیغ طرح های مشارکتی این نهاد همانند اطعام، اکرام ایتام و محسنین و مفتاح الجنه یاری رسان این نهاد شوند.