سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  12:46   

درخواست کنگره برای تحکیم استراتژی آمریکا در سوریه بدون اشاره به کردها

سرویس جهان- نزدیک به 400 تن از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به دونالد ترامپ خواستار درپیش گرفتن استراتژی منسجم در سوریه برای حمایت از متحدان واشنگتن شده اند اما آنها اشاره ای به حمایت از نیروهای کرد سوریه که متحد آمریکا می شوند نکرده اند.

 

به گزارش کردپرس، حدود 400 تن از نمایندگان کنگره آمریکا در نامه ای به رییس جمهور این کشور خواستار درپیش گرفته شدن استراتژی منسجمی در سوریه شده اند تا به قول آنها با تهدیدهایی که منافع ملی آمریکا و متحدان این کشور را در منطقه هدف قرار داده مقابله شود.

نیروهای کرد سوریه از سال 2014 همکاری نظامی زیادی با آمریکا در سوریه داشته و به نوعی نیروی پیاده نظام این کشور در جنگ با داعش بوده اند . اما آمریکا اعلام کرده است که نیروهای خود را از سوریه بیرون می برد که در این صورت خطر حمله ترکیه به نیروهای کرد سوریه که حدود یک چهام از خاک سوریه را در کنترل دارند، وجود دارد.

در نامه نمایندگان کنگره به دونالد ترامپ اشاره ای به کردها که متحد نزدیک آمریکا در سوریه محسوب می شوند نشده است بلکه بر تامین امنیت اسرائیل و مقابله با نفوذ روسیه و دیگر رقبای آمریکا در سوریه تاکید شده است.

در این نامه که در سایت کنگره آمریکا منتشر شده پیشنهادهایی برای مقابله با نفوذ رقبای آمریکا در سوریه از جمله روسیه ارائه شده است.

نمایندگان کنگره آمریکا از این که روسیه سیستم های دفاعی اس 300 در اختیار حکومت سوریه قرار داده و به دنبال حضور طولانی مدت در سوریه است ابراز نگرانی کرده اند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#کردها
#کنگره