انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  19:25   

رئیس مرکز تحقیقات MAK ترکیه:

سرنوشت انتخابات استانبول را کردهای محافظه کاری که انتخابات 31 مارس را بایکوت کرده بودند تعیین خواهند کرد

سرویس ترکیه - مهمت علی کولات، رئیس مرکز تحقیقات MAK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی در استانبول عنوان کرد: سرنوشت انتخابات استانبول را کردهای محافظه کار و دینداری که انتخابات 31 مارس را بایکوت کرده بودند تعیین خواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، مهمت علی کولات، رئیس مرکز تحقیقات MAK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی در استانبول عنوان کرد: در انتخاب رای دهندگانی که 31 مارس 2019 در انتخابات شرکت کرده بودند تغییری به وجود نیامده است، به همین دلیل باورمان بر این است که نتایج انتخابات را کسانی تعیین خواهند کرد که در انتخابات 31 مارس پای صندوق های رای نرفته بودند. بر اساس اطلاعات به دست آمده 17 درصد از مردم استانبول در انتخابات 31 مارس شرکت نکرده بوند. به طور طبیعی 10 درصد از این افراد در 23 ژوئن نیز پای صندوق های رای حضور پیدا نخواهند کرد. و 6 – 7 درصد باقی مانده تعیین کننده نتایج انتخابات خواهند بود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بخش قابل توجهی از این افراد که در پای صندوق های رای حضور پیدا نکرده اند کردهای دیندار و محافظه کار ساکن در بخش های عسن یورت، کوچوک چکمجه، باغچیلار و سلطان بیلی می باشند. دلیل اصلی بایکوت انتخابات از سوی این بخش نیز زبان تند حزب عدالت و توسعه (AKP) و سیاست های ملی گرایانه ترک این حزب است. AKP با برگرداندن ادبیات در برگیرنده ای که در گذشته داشته است در کنار آن استفاده از اسامی مهمی مانند حسین چلیک، و عبدالقادر آکسو و آوردن آنان به صحنه می تواند شانس پیروزی خود را افزایش دهد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات