انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  19:53   

رئیس مشترک HDP:

پیام عکس 19 می یکجانبه گرایی است

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به عدم دعوت از این حزب برای حضور در جشن صدمین سالگرد آغاز مبارزات ملی ترکیه در 19 می 1919 عنوان کرد: پیام عکس 19 می یکجانبه گرایی است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به عدم دعوت از این حزب برای حضور در جشن صدمین سالگرد آغاز مبارزات ملی ترکیه در 19 می 1919 عنوان کرد: ما در 19 می به وضوح مشاهده کردیم کسانی که روح 19 می را درک نکرده اند، جشن 19 می را برای تازه کردن ائتلاف جمهور مورد بهره برداری قرار داده اند. مانند دانه های تسبیح کنار هم ایستاده و عکس انداخته اند. مانند جمع بازنشستگان، بله ما در آینده نزدیک همه شما را بازنشسته خواهیم کرد و آن عکس را به دیوار خانه تان خواهید زد. پیامی که در آن عکس داده می شود یک جانبه گرایی است، کردها وجود ندارند، زنان وجود ندارند.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به اظهارات اخیر وزیر دادگستری ترکیه در خصوص لغو حصر عبدالله اوجالان نیز گفت: به وزارت دادگستری ترکیه پیامی دارم، یک اقدام مثبتی اتخاذ کرده اید، آن را به اتمام برسانید. هر آنچه مسئولیت حکومت است را انجام دهید، همانگونه که وزیر دادگستری نیز بیان کرد دیدار زندانیان با وکلایشان یک حق است. 6.5 ماه است که لیلا گوون در اعتصاب غذا به سر می برد به تمام جهان می گویم وضعیت بسیار بحرانی شده است. دیگر زمان پایان دادن به این روند فرا رسیده است. باید به حصر عبدالله اوجالان پایان داده شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان
#کردها