انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  20:12   

شکنجه و خشونت پلیس مبارزه با ترور علیه دستگیر شدگان در شانلی اروفا

سرویس ترکیه – اخبار به دست آمده از بازداشت های روز گذشته در منطقه خلفتی در ارتباط با پرونده کشته شدن معاون کمیسر نیروهای ویژه پلیس ترکیه در استان شانلی اورفا مبنی بر شکنجه و خشونت پلیس علیه دستگیر شده ها در این ارتباط است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، روز گذشته نیروهای مبارزه با ترور پلیس ترکیه در یک عملیات گسترده در منطقه خلفتی در استان شانلی اروفا 11 تن را در ارتباط با پرونده کشته شدن معاون کمیسر نیروهای ویژه پلیس ترکیه در درگیری با نظامیان PKK در این منطقه را دستگیر کرده است که تصاویر منتشر شده از این دستگیری ها واکنش های زیادی را از سوی نهادهای مدنی و حقوق بشری به همراه داشت.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از نهادهای حقوق بشر، نیروهای مبارزه با ترور پلیس ترکیه بازجویی ها و اعتراف 11 تن از افراد دستگیر شده در منطقه خلفتی را تحت فشار روانی و شکنجه گرفته است. دستگیر شده ها تحت شکنجه نیروهای پلیس تنها برگه های آماده شده از سوی آنان را امضا کرده اند.

این اخبار در حالی منتشر می شود که عبدالله اونجَل، دادستان جمهوری ترکیه در اورفا ضمن رد هر گونه ادعای شکنجه عنوان کرد: ادعاهای مطرح شده در خصوص ضرب و شتم و شکنجه افراد دستگیر شده در خلفتی به هیچ عنوان صحت نداشته و تمام مراحل قانونی اعم از دیدار با وکلا، کنترل پزشکی، و ... در خصوص دستگیر شده ها اعمال شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها