انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  21:17   

با حضور وزیر ورزش و جوانان؛

8 پروژه‎ ورزشی آذربایجان غربی افتتاح شد

سرویس آذربایجان غربی- وزیر ورزش و جوانان گفت: همزمان با سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌غربی تعداد هشت پروژه متعدد ورزشی در شهرهای خوی، سلماس و سرو، ارومیه افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.  

به گزارش کردپرس، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان عصر امروز در مراسم افتتاح ورزشگاه  ۶۰۰۰  نفری سلماس گفت:  این ورزشگاه که در  سال  ۸۸  کلنگ زنی شده بود در زمینی به مساحت  ۱۰  هکتار و شامل زمین فوتبال استاندارد با چمن مصنوعی، پیست دو میدانی استاندارد خاک آجری، پارکینگ خودرو، ساختمان اداری و  ۲  سالن بدنسازی توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور احداث شده و برای احداث آن حدود  ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

سلطانی فر تاکید کرد: ۳۵ طرح نیمه تمام ورزشی در آذربایجان غربی وجود دارد که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: استادیوم ۱۵ هزار نفری شهرستان ارومیه نیز که قرار بود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد، هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

در ادامه مجموعه ورزشی چند منظوره شمس شهر فیرورق خوی و دیوارکشی و محوطه‌سازی این مجموعه با هزینه کرد ۲5میلیارد ریال از اعتبارات ملی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

همچنین سالن تیراندازی شهدا خوی با حضور وزیر ورزش در مساحت ۱۱۰۰ مترمربع و با هزینه ۱۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی استانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کردپرس، علاوه بر استادیوم  ۶۰۰۰  نفری سلماس زورخانه پوریای ولی، سالن تیراندازی خوی، مجموعه ورزشی چند منظوره فیرورق جز پروژه‌های افتتاحی این سفر بود.