انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  21:18   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 31/2/1398 در ترکیه

  • کمیته منع شکنجه اروپا از زندان امرالی بازدید کرد

کمیته منع شکنجه اتحادیه اروپا (CPT) طی بیانیه ای با اشاره به زندان های ترکیه عنوان کرد: در بین روزهای 6 لغایت 17 می 2019 میلادی از زندان امرالی بازدید کردیم.

  • رئیس مشترک HDP: پیام عکس 19 می یکجانبه گرایی است

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به عدم دعوت از این حزب برای حضور در جشن صدمین سالگرد آغاز مبارزات ملی ترکیه در 19 می 1919 عنوان کرد: پیام عکس 19 می یکجانبه گرایی است.

  • رئیس مرکز تحقیقات MAK ترکیه: سرنوشت انتخابات استانبول را کردهای محافظه کاری که انتخابات 31 مارس را بایکوت کرده بودند تعیین خواهند کرد

مهمت علی کولات، رئیس مرکز تحقیقات MAK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی در استانبول عنوان کرد: سرنوشت انتخابات استانبول را کردهای محافظه کار و دینداری که انتخابات 31 مارس را بایکوت کرده بودند تعیین خواهند کرد.

  • درخواست ملاقات وکلای اوجالان برای دیدار با وی در زندان امرالی

اولین درخواست وکلای عبدالله اوجالان برای سفر به امرالی بعد از سخنان وزیر دادگستری مبنی بر لغو حصر عبدالله اوجالان تحویل دادستان جمهوری ترکیه در استان بورسا شد.

  • از سوی دادستانی ترکیه مطرح شد؛ درخواست لغو مصونیت قضایی روسای مشترک HDP و رهبر CHP

44 پرونده قضایی دیگر از سوی دادستان های ترکیه برای لغو مصونیت قضایی 25 نماینده پارلمان ترکیه از جمله کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و پروین بولدان و سزایی تملی، روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به پارلمان ترکیه ابلاغ شده است.

  • رئیس حزب تندرو ملی گرای اتحاد بزرگ ترکیه: حصر عبدالله اوجالان باید ادامه پیدا کند

مصطفی دستیچی، رئیس حزب تندرو ملی گرای اتحاد بزرگ ترکیه (BBP) و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه با انتقاد شدید از دیدار عبدالله اوجالان با وکلای خود در زندان گفت: حصر عبدالله اوجالان باید ادامه پیدا کند.

  • تماس تلفنی وزاری دفاع ترکیه – روسیه با موضوع ادلب

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در تماس تلفنی با سرگئی شویکو همتای روسی خود به گفتگو در خصوص آخرین تحولات ادلب پرداخته اند.

  • شکنجه و خشونت پلیس مبارزه با ترور علیه دستگیر شدگان در شانلی اروفا

اخبار به دست آمده از بازداشت های روز گذشته در منطقه خلفتی در ارتباط با پرونده کشته شدن معاون کمیسر نیروهای ویژه پلیس ترکیه در استان شانلی اورفا مبنی بر شکنجه و خشونت پلیس علیه دستگیر شده ها در این ارتباط است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه